Раді пропонують звільнити члена ЦВК Буглака, який майже два роки живе у США

Раді пропонують звільнити члена ЦВК Буглака, який майже два роки живе у США

Юрій Буглак
Юрій Буглак бере участь у засіданні Комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції. Юрій Буглак бере участь у засіданні Комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції. Фото: УНІАН.

У Верховній Раді України зареєстрували постанову про звільнення із займаної посади члена Центральної виборчої комісії Юрія Буглака.

Про це повідомив нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк.

"В Парламенті зареєстровано постанову про звільнення Буглака Ю.О. з посади члена Центральної виборчої комісії. Це той, який за матеріалами журналістського розслідування "Схеми" працює з Маямі (США)", — написав він у Телеграм.

За інформацією Схем, Буглак виїхав з України за 12 днів до повномасштабного вторгнення і з того часу не повертався. Він живе з родиною в американському штаті Флорида поблизу Маямі.

Як з’ясували журналісти, протягом усього 2022 року Буглак отримував зарплату та інші виплати – сумарно йому нарахували півтора мільйона гривень.

Живучи за кордоном, член ЦВК Юрій Буглак восени 2022 року двічі просив про матеріальну допомогу з бюджету України і отримав загалом 230 тисяч гривень.

Буглак у коментарі "Схемам" заявив, що має "особисті обставини", і вважає, що не порушував українських законів, бо виїхав до вторгнення, а з його початком ЦВК перейшла на дистанційну роботу.

Що відомо про із виїздом за кордон посадовців України

Чинного народного депутата України та двох його спільників затримали на одержанні неправомірної вигоди розміром 85 тис. доларів. Джерела Суспільного в правоохоронних органах повідомляють, що йдеться про депутата від "Слуги народу" Анатолія Гунька.

Попередньо встановлено, що народний депутат зі спільниками отримали першу частину грошей, а саме — 85 тисяч доларів — від приватного підприємця за нібито передачу в оренду державних земель.

Йому оголосили підозру за махінації на фондовій біржі. У "схемі" він отримав 20 млн грн незаконного прибутку.

26 січня посольство України в Таїланді анонсувало зустріч Миколи Тищенка із представниками української громади в країні, яка була запланована на п’ятницю, 27 січня. Безугла пообіцяла спрямувати запит до МЗС, щоб отримати пояснення.

Голова Верховної ради Руслан Стефанчук заявив, що поїздка Тищенка у Таїланд не була службовим відрядженням. Згодом Тищенка виключили із фракції.

На початок