У Франківську французи навчали представників громадських організацій, як документувати воєнні злочини РФ

У Франківську французи навчали представників громадських організацій, як документувати воєнні злочини РФ

Як документувати воєнні злочини Росії проти України та спілкуватися з жертвами війни, навчалися в Івано-Франківську представники громадських організацій з різних міст України. Проводили тренінг французькі юрист та психолог, які співпрацюють із громадською організацією FUVI.

Про це Суспільному розповіла віцепрезидентка організації Галина Солянник.

За її словами, участь у таких навчаннях взяли представники громадських організацій з Івано-Франківська, Ужгорода, Львова, Києва, Кривого Рогу, Вінниці, а також студенти Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

"За результатами цього тренінгу ми сформуємо групи в різних регіонах України, які будуть працювати з людьми. Будемо збирати кейси для міжнародного суду в Гаазі", — каже Галина Солянник.

Віцепрезидентка організації FUVI Галина Солянник
Віцепрезидентка організації Галина Солянник. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Віцепрезидентка організації FUVI розповідає: під час навчань розглядатимуть три основні теми.

"Перша — як працювати з людьми, які пережили сексуальне насильство. Друге — це юридичні питання. Наш французький партнер Ніколя розкаже докладніше, як працює міжнародний суд. Третє — безпекове питання. Тренінг будуть проводити наші партнери з "Правого сектору", щоб люди мали базові розуміння з власної безпеки", — говорить Галина Солянник.

Юрист Ніколя Ліньйоль
Юрист із Франції Ніколя Ліньйоль. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Юрист із Франції Ніколя Ліньйоль розповідає, що разом із громадською організацією FUVI надіслав для розгляду у Міжнародному кримінальному суді в Гаазі десять справ щодо українців, які стали жертвами війни.

"Я хочу пояснити, як усі докази зібрати правильно, аби потім не було жодних сумнівів щодо їхньої правдивості. Хочу, щоб президент РФ, міністри та всі росіяни, які беруть участь у цій війні, були покарані за те, що вони зробили в Україні. І щоб вони відповідали за свої злочини перед міжнародним судом, де я представлятиму інтереси України. Я і мої колеги вважаємо, що росіяни хочуть вбити всіх українців, що це — геноцид", — говорить Ніколя Ліньйоль.

Французи навчали представників громадських організацій, як документувати воєнні злочини РФ
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Засновник громадської організації FUVI Девід Піге розповідає: він — колишній французький офіцер. Його військова кар’єра тривала 25 років. Сім років Девід живе в Україні. Раніше він був представником ОБСЄ у Закарпатській, Івано-Франківській та Тернопільській областях. У березні 2022 року чоловік розірвав контракт.

Упродовж багатьох років його робота полягала в тому, щоб моніторити радикальні групи, які з'являлися у цих областях, каже Девід Піге. Саме так він й познайомився із представниками організації "Правий сектор", до якого згодом вступив і сам.

"Спілкуючись з людьми з "Правого сектору" я зрозумів, що вони є патріотами, демократами. Упродовж багатьох років росіяни та Орбан маніпулювали ОБСЄ. Комерційні організації та президенти різних країн хотіли б продовжувати відносини з Росією, бо це — в їхніх інтересах. Те, що тут відбувається, жертви війни — це все для них лише статистика. А ми хочемо показати, що це насправді існує, і зробити з цього зброю. Хочемо показати, що Україна проходить через геноцид", — говорить Девід Піге.

Керівниця благодійного фонду "Відроджені єднанням" Оксана Криницька
Учасниця тренінгу, керівниця благодійного фонду "Відроджені єднанням" Оксана Криницька. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Керівниця благодійного фонду "Відроджені єднанням" Оксана Криницька говорить: сподівається, що знання, які отримала на тренінгу, допоможуть нагадати світові про війну в Україні та злочини, які скоюють росіяни проти українців.

"Потрібно, щоб залучали більше організацій, міжнародних юристів, і щоб це все висвітлювалося, аби більше людей у світі розуміли, що це — велика проблема. Бо зараз, на фоні війни в Ізраїлі, частина світу вже забула про Україну", — каже Оксана Криницька.

Доцент факультету історії та міжнародних відносин Ужгородського національного університету Павло Худіш
Учасник тренінгу, доцент факультету історії та міжнародних відносин Ужгородського національного університету Павло Худіш. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Доцент факультету історії та міжнародних відносин Ужгородського національного університету Павло Худіш розповідає, що інформацією, яку дізнався на тренінгу, хоче поділитися на парах зі студентами.

"Я зможу передати досвід і розповідати, адже одним із предметів, які я викладаю, є історія геноцидів у XX столітті. Дуже багато вчених відзначають, зокрема історик Тімоті Снайдер, про те, що наразі в Україні ми спостерігаємо геноцидний тип насильства з боку росіян, і це безумовно потрібно документувати", — каже Павло Худіш.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок