У "слідчому управлінні МВС" у Севастополі заявили, що не знають про місцезнаходження викраденого Фархада Солієва

У "слідчому управлінні МВС" у Севастополі заявили, що не знають про місцезнаходження викраденого Фархада Солієва

Фархад Солієв
Викрадений Фархад Солієв. Фото з сімейного архіву

Окупаційне слідче управління МВС Росії у Севастополі у відповідь на запит адвоката Едема Семедляєва заявило, що не знає про місцезнаходження викраденого місяць тому оперативниками ФСБ Фархада Солієва.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомляє "Кримська солідарність".

За даними тимчасово виконуючого обовʼязки заступника начальника окупаційного управління Р. Дегтярьова, Солієва в чергові частини Севастополя не забирали, кримінальні справи щодо нього не порушувалися, слідчі дії з ним не проводилися. Не обирали йому і запобіжний захід у суді на території міста.

За словами юриста Лілі Гемеджі, це все, що відомо через місяць після викрадення кримчанина. Правозахисники направили запити до ФСВП, військово-слідчого відділу, військової прокуратури РФ, "прокуратури гарнізону та Республіки Крим", до "ОВС Гагарінського району" та "ОВС Сімферополя", МВС та ФСБ Росії.

"Звідусіль тиша. Лише одного разу зателефонували матері (Фархада Солієва - ред.) і запитали, з якими матеріалами (розслідування про зникнення сина - ред.) ви хочете ознайомитися", - зазначила Ліля Гемеджі.

Правозахисниця додала, що цього тижня, з 11 грудня, планує подавати позов до суду щодо бездіяльності правоохоронних органів.

Що відомо про викрадення Фархада Солієва та Сервера Алієва

3 листопада Солієва та його колегу Алієва відвезли в невідомому напрямку на службовій машині ФСБ. "Співробітники" окупаційного МВС відмовилися порушити кримінальну справу про викрадення і повідомляти рідних про перебіг розслідування тому, що ФСБ нібито "має право утримувати їх протягом 15 діб".

Волонтери кримської пошукової служби "ЛізаАлерт" призупинили пошуки Фархада Солієва, пославшись на те, що "співробітникі МВС" знають, де перебувають викрадені двоє кримських татар.

Водночас на сайті окупаційних судів немає жодної інформації про те, що до них надійшли справи викрадених кримчан. Адвокати також не знайшли чоловіків в ІТТ і спецприймальниках. ФСБ також не запитували адвокатів за призначенням для захисту їхніх інтересів.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок