В ISW проаналізували готовність Росії до серйозних переговорів з Україною

В ISW проаналізували готовність Росії до серйозних переговорів з Україною

В ISW проаналізували готовність Росії до серйозних переговорів з Україною
Фото: АР

Росія не має наміру вести серйозні переговори з Україною “у атмосфері доброї волі”. При цьому переговори на російських умовах рівнозначні повній капітуляції України і Заходу.

Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Як відзначили аналітики, речниця міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова підкреслила, що максималістські цілі Росії в Україні не змінилися. Захарова повторила вимогу Кремля про повну політичну капітуляцію України та прийняття Києвом російських військових і територіальних вимог, що не свідчить про готовність до серйозних переговорів.

“У письмовому інтерв'ю AFP від 9 грудня Захарова заявила, що "всеосяжне, стійке і справедливе врегулювання" в Україні може відбутися лише за умови, що Захід припинить "накачувати Збройні сили України зброєю", а Україна відмовиться від української території, на яку претендує Росія, і "виведе свої війська", — йдеться в аналітичному звіті.

Зазначається, що Захарова заявила, що Росія вторглася в Україну з метою "демілітаризації", "денацифікації" та "забезпечення прав російськомовних громадян" в Україні.

Як відзначили аналітики, Кремль послідовно використовує термін "денацифікація" як код для усунення обраного уряду України та його заміни на якийсь уряд, який Кремль вважає прийнятним — тобто, зміну режиму. "Демілітаризація", вочевидь, залишить Україну назавжди у владі Росії, йдеться в аналітичному звіті.

“Коментарі Захарової чітко підкреслюють той факт, що початкові цілі повномасштабного вторгнення Росії в Україну, викладені президентом Росії Володимиром Путіним 24 лютого 2022 року, не змінилися, і що Путін не має наміру закінчувати війну, якщо його максималістські цілі не будуть досягнуті”, — наголошується у звіті аналітиків ISW.

Наголошується, що вимога Захарової, щоб Україна вивела свої війська з "російської території" як необхідна передумова для врегулювання війни, свідчить про те, що “максималістські цілі Росії включають контроль над усіма чотирма областями, частини яких вона незаконно анексувала”.

“Російські війська наразі військово контролюють частини Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей, але Росія формально (і незаконно) анексувала всі ці області у вересні 2022 року. Пропозиція Захарової про те, що українські війська повинні повністю вивести свої сили з території, на яку Росія претендує через свою фіктивну анексію, свідчить про те, що російські вимоги включають здачу додаткової української території, яку російські війська наразі не контролюють, аж до адміністративних кордонів чотирьох окупованих областей”, — йдеться в аналітичному звіті.

Як наголошують аналітики ISW, заклики до капітуляції України за нинішніх обставин, коли Росія контролює українську територію аж до нинішньої лінії фронту, є неприйнятними з точки зору життєво важливих інтересів національної безпеки України та Заходу.

“Вимога Росії про ще більшу здачу утримуваної Україною території, яку російські війська, ймовірно, зможуть завоювати лише ціною величезної додаткової крові, ресурсів і часу, якщо взагалі зможуть це зробити, вказує на те, що цілі Росії виходять далеко за рамки утримання території, яку російські війська вже захопили”, — йдеться в аналітичному звіті.

В ISW також відзначили, що російські війська продовжують проводити наступальні операції на сході Харківської області, про анексію якої Росія не заявляла, що свідчить про те, що територіальні цілі Росії можуть бути ще більш експансивними, ніж ті, які виклала Захарова.

На початок