Євростат назвав найщасливішу країну Європи

Євростат назвав найщасливішу країну Європи

Австрія
Австрія. Ілюстративне фото: unplash

Австрію назвали найщасливішою країною Європи. Країна набрала 7,9 бала з 10 у щорічній публікації Євростату про "показники якості життя".

Про це свідчать результати опитувань, проведених у всіх країнах-членах ЄС, повідомляє Independent.

Друге місце посіли Польща, Фінляндія та Румунія, набравши 7,7 бала з 10. Італія, Іспанія та Франція, одні з найбільших економік ЄС, коливаються навколо середнього показника 7,1 бала.

Німеччина з показником 6,5 виявилася однією з найнещасливіших країн в опитуванні, випередивши лише Болгарію.

Найнижчий бал отримала Болгарія. Це єдина країна, яка набрала менш як шість балів (5,6) за загальним індексом задоволеності життям.

Євростат заявив, що його публікація має на меті "зафіксувати тенденції суб'єктивного добробуту європейських громадян", зазначивши, що "громадяни ЄС, як правило, цілком задоволені своїм життям в цілому, отримавши в середньому 7,1 бала з 10".

На загальну задоволеність респондентів своїм життям вплинули не лише матеріальний добробут, а й такі фактори, як рівень освіти, сім'я та фінансова стабільність, вплинули опитування.

"Цікаво відзначити, що деякі країни, які в недалекому минулому асоціювалися з низьким рівнем доходів — такі як Румунія та Польща — опинилися серед країн, де задоволеність життям є найвищою, що свідчить про складність зв'язку між суб'єктивним добробутом та економічним добробутом", — зазначили в Євростаті.

За результатами Всесвітнього опитування Gallup, Фінляндія шостий рік поспіль зберігає звання найщасливішої країни у світі. До десятки увійшли усі скандинавські країни, а Україна на тлі війни посіла 92 місце.

На початок