В Одесі планують реконструювати школу за 109 млн грн

В Одесі планують реконструювати школу за 109 млн грн

В Одесі планують реконструювати школу за 109 млн грн
Школа №39 в Одесі, 2020 рік. Фото: Одеська міська рада

В Одесі планують реконструювати ОЗОШ №39, що на Успенській, за понад 109 мільйонів гривень. Відповідний тендер опублікувало управління капітального будівництва Одеської міськради.

Про це стало відомо з системи держзакупівель Prozorro

У технічному завданні до тендера вказано, що реконструкція має бути завершена до 31 грудня 2024 року. Серед робіт — посилення конструкції, заміна металевих на залізобетонні, заміна підлог, ремонт вікон і дверей, влаштування пандуса та підіймача, заміна внутрішніх мереж опалення і вентиляції, водопостачання та каналізації, електропостачання, утеплення зовнішніх стін фасадів тощо.

Вартість робіт в управлінні капбудівництва оцінили в 109 316 200. Підрядника оберуть на аукціоні 18 грудня. Проєкт реконструкції фінансується за рахунок субвенції з державного бюджету у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України — понад 41 мільйон гривень. Вісім мільйонів з цієї суми є співфінансуванням з міського бюджету Одеси.

В Одесі планують реконструювати школу за 109 млн грн
скриншот з сайту Prozorro. Джерело: Prozorro

Запланована закупівля обурила громадян: Катерина Бритавська подала скаргу до Держаудитслужби, відповідь якої, за даними сайту, наразі "очікується":

"У нас триває війна. Ворог масово виробляє дрони та зброю. А наша місцева влада масово має всіх за дурнів і робить ремонти!!! Ганьба. Скасуйте тендер і направте усі кошти на потреби армії", — йдеться у її повідомленні.

В Одесі планують реконструювати школу за 109 млн грн
Школа №39 в Одесі, 2020 рік. Фото: Одеська міська рада

Будівля збудована у 1875 році і як освітня установа працювала з 1893 року. Школу №39 планували ремонтувати у 2020 році, а у 2021 заклад остаточно закрили для робіт:

"Школа вже закрита, дітей переведено до школи №16. Ми плануємо капітальний ремонт усередині та зовні навчального корпусу з переплануванням приміщень та облаштуванням додаткового пожежного виходу, а також двоповерхової прибудови спортивної зали", — так коментував запланований капремонт закладу у січні 2022 року мер Одеси Геннадій Труханов.

В Одесі планують реконструювати школу за 109 млн грн
Школа №39 в Одесі. Фото: Одеська міська рада

Також, за даними видання "Інтент", у 2020 році підрядника для цих робіт намагались знайти чотири рази: 16 березня, 2 квітня, 4 травня та 27 травня Тоді школу планували ремонтувати за 28 мільйонів гривень, однак три з чотирьох аукціонів були провалені.

Фінансування ремонтних робіт мало відбутись за кошт "Надзвичайної кредитної програми для відновлення України" Європейського інвестиційного банку у співпраці з урядом України 2020-2021 року.

За даними звіту Одеської філії ДП "НД Іпроектреконструкція", будівля школи №39 наразі не зазначена в списках старих та аварійних, а також в списках пам'яток архітектури. Споруда складається з двох суміжних будівель навчального призначення, побудованих в різний час, і газового вузла іншого співвласника. Інших будівель на ділянці немає.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок