Виконком схвалив бюджет Вінницької громади на 2024 рік: куди й скільки грошей спрямують

Виконком схвалив бюджет Вінницької громади на 2024 рік: куди й скільки грошей спрямують

Виконком схвалив бюджет Вінницької громади на 2024 рік: куди й скільки грошей спрямують
Схвалення виконавчого комітету ВМР бюджету громади на 2024 рік. Фото: Вінницька міська рада

Члени виконавчого комітету Вінницької міськради підтримали проєкт бюджету громади на 2024 рік. Найбільше грошей спрямують на освіту та сектор безпеки та оборони. Фінальні громадські слухання відбудуться 15 грудня, а 22 — проєкт рішення розглянуть депутати.

Про це повідомляє Вінницька міська рада.

За словами директорки департаменту фінансів Антоніни Лесь, найбільший отримувач бюджетних коштів — "Освіта". На неї в наступному році спрямують майже 2,6 млрд грн, що на 19,2 % більше ніж минулого року.

На підтримку у належному стані роботи критичної інфраструктури виділять 1 млрд грн. А на соціальний захист населення — понад 358 млн грн.

Серед ключових напрямів, куди спрямують кошти – сектор безпеки та оборони,Підтримка підрозділів Збройних сил України, Національної гвардії, правоохоронних органів, добровольчих формувань ТРО та інших військових формувань, а також забезпечення безпеки мешканців громади. на який планують спрямувати близько 1 млрд грн. На сектори "стійкістьЗміцнення економічної самостійності ВМТ, ефективна робота критичної інфраструктури громади: житлово-комунального господарства, транспорту, охорони здоров’я, освіти." та "турботаЗабезпечення соціальної підтримки: військовослужбовців, членів їх сімей, родин загиблих під час військової агресії російської федерації проти України, дітей, які потребують підвищеної уваги, особливо дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, дітей із багатодітних родин, людей з інвалідністю, найбільш незахищених верств населення, внутрішньо переміщених осіб, малозабезпечених сімей." передбачено майже 2 млрд грн.

"Загалом, бюджет прийдешнього року сформовано так, щоб забезпечити стабільне функціонування всіх галузей громади в умовах воєнного стану. Всі вільні кошти бюджету, крім захищених статей, розподілено згідно з визначеними міською радою ключових пріоритетів – безпека та оборона, стійкість і турбота", – сказала Антоніна Лесь.

Доходи до бюджету Вінницької громади на 2024 рік складають 6,3 млрд грн, що на 3% менше за очікуваний показник 2023 року.

"Головним фактором, що вплине на зменшення надходжень до бюджету нашої громади, є зарахування "військового" податку на доходи фізичних осіб до державного бюджету. Водночас для бюджетів територіальних громад на 2024 рік відсоток відрахувань "не військового" ПДФО збережено на рівні 64 %, тобто цей податок залишиться серед основних бюджетоутворюючих", – зазначила Антоніна Лесь.

Видатки бюджету сформовані в обсязі 6,5 млрд грн, із яких 5,6 млрд грн — за рахунок власних доходів, а 921,6 млн грн – субвенцій із державного та обласного бюджетів.

Найбільшу частку видатків бюджету за пріоритетним напрямом "Безпека та оборона" спрямують на виконання заходів із підвищення обороноздатності нашої країни, підтримку військових частин.

Зокрема, 610,2 млн грн направлять на придбання транспортних засобів, квадрокоптерів, тепловізорів, хімічних грілок та іншого обладнання за запитами військових.

Крім того, у 2024 році планується продовжити роботу з будівництва протирадіаційних укриттів у восьми закладах освіти та на здійснення ремонту таких споруд у садочках та у закладах охорони здоров’я. Кошти планують спрямувати й на модернізацію та забезпечення функціонування системи оповіщення громади.

Наразі в громаді тривають інформаційні зустрічі з обговорення бюджету.

На початок