Україна отримає від Світового банку 1,2 млрд доларів для фінансування соцвиплат

Україна отримає від Світового банку 1,2 млрд доларів для фінансування соцвиплат

Україна отримає від Світового банку 1,2 млрд доларів для фінансування соцвиплат
Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович та директор Світового банку в справах України, Молдови та Білорусі Аруп Банерджі, 4 грудня 2023 рік. Фото: Мінсоцполітики

Мінсоцполітики та Світовий банк уклали Угоду, за якою на фінансування соціальних виплат в Україні буде спрямовано 1,2 мільярда доларів.

Про це повідомили у пресслужбі відомства.

"4 грудня міністерка соціальної політики Оксана Жолнович та директор СБ у справах України, Молдови та Білорусі Аруп Банерджі підписали угоду стосовно започаткування нового проєкту "Інвестиції у соцзахист задля підвищення охоплення, стійкості та ефективності (INSPIRE)", — мовиться у повідомленні.

Як зазначили у Мінсоцполітики, мета проєкту — фінансування 29 видів соціальних виплат найбільш вразливим верствам населення, а також підтримка реформ у сфері соціального захисту в Україні.

У відомстві наголосили, що INSPIRE фінансується за рахунок позики Світового банку в розмірі 1,2 мільярда доларів із Цільового фонду з надання необхідної кредитної підтримки Україні (ADVANCE Ukraine), що підтримується Японією.

Кошти будуть спрямовані до загального фонду держбюджету і забезпечать фінансування 29 соціальних виплат, які вже передбачено в державному бюджеті на 2023 і 2024 роки. Окрім цього, підуть на реалізацію низки важливих реформ у сфері соціального захисту.

"Я щиро вдячна міжнародним партнерам, передусім уряду Японії та Світовому банку, за ту підтримку, яка дозволяє Україні не просто долати виклики, а й робити  соціальну підтримку більш гнучкою і стійкою до викликів. Дієва система соцдопомоги має важливе значення для підтримки та розвитку людського капіталу, в тому числі для повернення громадян з-за кордону", — зазначила Жолнович.

4 грудня міністр фінансів Сергій Марченко провів зустріч з делегацією Світового банку для обговорення стану проведення реформ та потреб України на 2024 рік.

Раніше стало відомо, що Україна отримає 550 мільйонів доларів у межах проєкту Світового банку для відновлення сільського господарства.

На початок