Гвінея-Бісау: президент розпустив парламент після спроби державного перевороту

Гвінея-Бісау: президент розпустив парламент після спроби державного перевороту

ЗМІ
Президент Гвінеї-Бісау Умаро Сіссоко Ембало
Президент Гвінеї-Бісау Умаро Сіссоко Ембало виступає під час кліматичного саміту ООН COP28, 1 грудня 2023. Фото: AP Photo/Пітер Деджонг

Президент африканської країни Гвінеї-Бісау Умаро Сіссоко Ембало розпустив парламент 4 грудня після спроби державного перевороту.

Про це пише DW.

Ембало сказав, що дата нових виборів до органу, в якому домінує опозиція, буде призначена "у слушний момент, відповідно до конституції".

Що призвело до спроби державного перевороту в Гвінеї-Бісау

Насильство спалахнуло між членами Національної гвардії та спецназом президентської гвардії в четвер увечері в столиці Бісау.

Президент Ембало, який перебував у Дубаї на кліматичній конференції COP28 , повернувся до Бісау в суботу, 2 грудня. Він сказав, що "спроба державного перевороту" завадила йому повернутися раніше. Обраний на п’ятирічний термін у грудні 2019 року, Ембало пережив спробу скинути його в лютому 2022 року. У відповідь на розпуск давній суперник Ембало, спікер парламенту Домінгос Сімоеш Перейра, звинуватив президента у здійсненні "конституційного державного перевороту".

Нацгвардія перебуває у підпорядкуванні МВС країни. Як і в більшості міністерств країни, у ньому домінує Африканська партія незалежності Гвінеї та Кабо-Верде (PAIGC) Перейри, чия коаліція перемогла на виборах у червні 2023 року.

З моменту здобуття незалежності від Португалії в 1974 році в країні відбулася серія державних переворотів і спроб державного перевороту.

На початок