"Слуга народу" обговорить нещодавні заяви Безуглої на засіданні фракції

"Слуга народу" обговорить нещодавні заяви Безуглої на засіданні фракції

Ексклюзивно
Мар'яна Безугла, заяви Безуглої обговорять на фракції "Слуга народу"
Мар'яна Безугла, "Слуга народу". Фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

На засіданні фракції "Слуги народу" у Верховній Раді України наприкінці поточного тижня депутати обговорять заяви Мар'яни Безуглої, що військове керівництво України, зокрема генерал Валерій Залужний, "має піти". Наразі немає рішення про виключення депутатки з фракції.

Про це Суспільному повідомили два джерела в партії.

"Усі тихо сидять, нічого немає (рішення про виключення — ред.). Це дуже погано, як на мене. У нас багато людей. Якщо цього не відбудеться, якщо її не виключать з політичної ради партії і з членів партії і взагалі не буде рішення фракції, то в нас багато людей самі понаписують заяви. Ця історія кидає тінь на всіх. Неприпустимо те, що Безугла зараз розколює суспільство", — заявило одне з джерел.

За словами ще одного джерела, з яким поспілкувалося Суспільне, можливе написання заяв інших членів партії про вихід із політсили чи фракції — перебільшення.

"Не думаю, я б так не перебільшував ситуацію. У нас буде засідання фракції найближчим часом про це. Не щодо Мар’яни Безуглої, а взагалі щодо питання, які вона порушила. Там будемо щось вирішувати, поки що нічого немає, — говорить друге джерело.

Джерело погоджується, що є "досить глибокі проблеми", але це не має бути предметом для публічного обговорення.

"Це треба вирішувати в середині силового блоку, зокрема профільного комітету Верховної Ради. Я не знаю, чому Мар’яна вирішила це зробити, але так чи інакше, ці проблеми треба розв'язувати серед тих людей, які мають повноваження їх вирішувати".

Раніше два джерела у фракції "Слуга народу" повідомили Суспільному, що частина нардепів партії хочуть виключити Безуглу з фракції після її заяв.

Що сказала Мар'яна Безугла

Заступниця голови комітету з нацбезпеки Безугла опублікувала низку дописів зі звинуваченнями на адресу Залужного. Вона заявила, що військове командування України мають подати у відставку, бо не надало "ніякого плану дій на 2024 рік" ані на Ставці, ані комітету.

“Зараз ситуація така, що якщо військове керівництво не може надати ніякого задуму на 2024 рік, а всі їхні пропозиції щодо мобілізації зводяться до того, що треба більше людей без жодної пропозиції зі змін системи ЗСУ, то таке керівництво має піти”, — написала Безугла.

На початок