У МЗС Угорщини підтвердили, що Порошенко хотів зустрітися з Орбаном

У МЗС Угорщини підтвердили, що Порошенко хотів зустрітися з Орбаном

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто
Фото: AP

Очільник Міністерства закордонних справ Угорщини Петер Сіярто підтвердив, що в колишнього президента й народного депутата України Петра Порошенка була запланована зустріч із прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном.

Про це пише угорське видання Telex, посилаючись на заяву Петера Сіярто.

Зокрема Сіярто заявив, що глава уряду країни Орбан "із задоволенням проводить переговори з будь-ким, зокрема з колишніми лідерами іноземних держав"

"Тому якщо експрезидент Порошенко розглядав можливість такої консультації, ми не хотіли цьому перешкоджати", – сказав Сіярто.

На запитання журналіста про те, чому зірвалась зустріч, він відповів: "Про це запитайте в українців, і які внутрішні стосунки, і хто, кому що дозволяє, і як вони хочуть з одним порахуватися. На щастя, це не наша справа".

Водночас міністр закордонних справ Угорщини не захотів обговорювати тему зустрічі, яка не відбулася, та закликав "не вдаватися в таку фантастику". Також його слів випливає, що зустріч ініціював Порошенко.

"Я ще раз скажу, що якщо є така ініціатива, пан прем'єр-міністр зазвичай сприймає її позитивно", — сказав Сійярто.

За свого боку під час брифінгу Петро Порошенко заявив, що він і "його служби звернулися до лідерів держав, які умовно відносять до скептиків", передає кореспондентка Суспільного.

"Серед них є й Угорщина і Словаччина та інші держави. Де я запропонував зустрітися, обговорити ситуацію для того, щоб переконати лідерів держав, яких я дуже добре знаю. Я маю дуже великий досвід проводити позитивні рішення і в частині ратифікації угоди по асоціації з ЄС у 2015/15/16 році та ратифікації угоди безвізовий режим. І в тому числі зараз забезпечення прийняття рішення Єврокомісією про початок переговорів про членство України у ЄС", — сказав Порошенко.

За його словами декілька керівників держав та урядів "відповіли йому і запросили".

"Ці зустрічі мали відбутися в листопаді. Я просив в листопаді дати дозвіл на виїзд. Мені було відмовлено. В грудні подібних зустрічей не планувалося. Мені навмисно було виділено в розпорядженні з першого грудня. Ви можете самі переконатися, що частина керівників європейських держав в цей час, в цей день і весь початок грудня і по досі знаходяться на кліматичному саміті в Об'єднаних Арабських Еміратах", — сказав Порошенко.

Що відомо про скасування дозволу на відрядження Порошенка

1 грудня експрезидент України Петро Порошенко повідомив, що прикордонники не випустили його у відрядження до Польщі та Сполучених Штатів та назвав це "антиукраїнською диверсією".

Нардеп від парламентської фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко повідомив, що розпорядження голови парламенту Руслана Стефанчука на відрядження Петра Порошенка скасував віцеспікер Верховної ради Олександр Корнієнко.

У коментарі Суспільному речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко сказав, що прикордонники забезпечують оформлення і пропуск осіб через кордон виключно відповідно до законодавства, зокрема, і правил перетину кордону громадянами України.

Зі свого боку заступник голови парламенту Олександр Корнієнко коментарі каналу "Рада", заявив що скасував міжнародне відрядження Петра Порошенка після отримання листа з грифом "Для службового користування", зміст якого він не може розголошувати.

2 грудня у Службі безпеки України пояснили, що Росія планувала використати зустріч експрезидента і голови партії "Європейська солідарність" Петра Порошенка з прем’єр-міністром Віктором Орбаном у своїх ІПСО проти України. Через це зокрема Порошенка не випустили у закордонне відрядження. Зі свого боку угорська влада заявила, що відмова у виїзді за кордон Порошенку — "ще один доказ неготовності України до вступу у ЄС".

У травні колишнього президента Петра Порошенка прикордонники також не випустили за кордон. Тоді Порошенко з третьої спроби перетнув кордон України з Польщею. Підставою  відмови у виїзді прикордонники називали "проблему з підтвердженням дійсності дозвільного документа" — не зчитувався QR код.

На початок