Рада планує знизити податки для культурної індустрії

Рада планує знизити податки для культурної індустрії

Рада планує знизити податки для культурної індустрії УНІАН

Верховна рада має намір знизити ставку податку на додану вартість з 20% до 7% для культурних індустрій. За прийняття законопроєкту №3851 за основу проголосували 273 депутати з необхідних 226.

Законопроєктом передбачається внесення зміни до Податкового кодексу в частині введення зниженої ставки ПДВ в розмірі 7% для стимулювання попиту і розширення доступності до показу вистав, постановок, виступів професійних художніх колективів;, артистичних груп, акторів і артистів, кінематографічних прем'єр та культурно-мистецьких заходів.

Також законопроєктом передбачено звільнення від податку на прибуток підприємств для юридичних осіб та податку на доходи фізичних осіб доходів у вигляді цільових культурних грантів, що надаються на безоплатній та безповоротній основі коштом державного або місцевих бюджетів, міжнародної технічної допомоги для реалізації проєкту або програми у сферах культури, туризму і в секторі креативних індустрій.

Відповідним законопроєктом також пропонують застосовувати знижену ставку податку до операцій з постачання послуг з розповсюдження, демонстрації, публічного сповіщення і публічного показу фільмів, адаптованих відповідно до законодавства в україномовні версії для осіб з вадами зору та осіб з порушеннями слуху.

Крім цього, планується тимчасово, з 1 січня 2023 до 1 січня 2025 року, звільнити від оподаткування операції з постачання послуг з демонстрації, розповсюдження та показу національних та іноземних фільмів, які дубльовано, озвучено державною мовою на території України, за умови, що такі національні фільми й іноземні фільми адаптовано відповідно до законодавства в україномовні версії для осіб з вадами зору та осіб з порушеннями слуху.

Також, тимчасово, до 1 січня 2023 року застосовувати знижену ставку ПДВ в розмірі 7% до операцій з надання послуг з тимчасового розміщення (проживання) готелями.

Рада також має намір звільнити від оподаткування операції з ввезення в митному режимі імпорту товарів, що входять до складу національної кінематографічної спадщини, а також продовжити до 1 січня 2025 року дію (чинна до 1 січня 2023 роки - ред.) норми щодо звільнення від оподаткування операцій з постачання національних фільмів, постачання робіт і послуг з виробництва національних фільмів.

Що відомо

  • У середині червня Верховна рада прийняла у другому читанні законопроєкт про державну підтримку сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв'язку з дією обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди