ISW: Росія намагається цензурувати родичів мобілізованих у соцмережах

ISW: Росія намагається цензурувати родичів мобілізованих у соцмережах

Путін
Фото: AP

Росія цензурує родичів мобілізованих російських військовослужбовців у соціальних мережах через побоювання можливого негативного впливу їхніх протестів на все ще неоголошену президентську кампанію Володимира Путіна 2024 року.

Про це пишуть аналітики американського Інституту ведення війни ISW.

ISW процитував допис BBC Russia, в якому описується серія онлайн-ботів із фейковими профілями, які звинувачують родичів мобілізованих російських військових у своїх каналах Telegram у зв’язках із ув’язненим опозиціонером Олексієм Навальним.

Як повідомляє Бі-Бі-Сі, наприкінці минулого місяця група "Шлях додому" опублікувала маніфест з вимогою припинити "безстрокову" мобілізацію. Група звернулася до російського уряду з проханням звільнити родичів з військової служби та покращити ставлення до російських військовослужбовців. У відповідь російський уряд доклав зусиль для цензури цієї групи, заборонивши їм публічні протести.

Очікується, що президентська кампанія російського лідера Путіна не буде зосереджена на війні в Україні. Проте аналітики припустили, що одну з найбільших загроз кампанії становлять родичі мобілізованих.

Крім того, ISW повідомляло про спроби українських чиновників залучити міжнародні організації до розслідування вбивства в стилі "розстрілу" двох українських військових, які здалися.

Що відомо про розстріл двох військових України у Степовому

Раніше цього тижня в Управлінні стратегічних комунікацій Збройних сил України підтвердили, що в Донецькій області російські війська вбили двох українських військових, які здалися у полон.

На відео, опубліковане у соцмережах, група солдатів вбиває двох інших солдатів, які виходять з окопу. Прокуратура Донецької області розпочала розслідування за фактом порушення правил та звичаїв війни. Вбивство військовополонених порушує Женевську конвенцію та є військовим злочином.

За даними прокуратури, російські війська увійшли на українські позиції поблизу села Степове Донецької області. Коли двоє українських військових були змушені здатися, російські солдати їх розстріляли.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до Міжнародного комітету Червоного Хреста та ООН з проханням розслідувати це порушення міжнародного права.

На початок