Депутати в Сумах вирішили виділити землю для будівництва сміттєпереробного заводу

Депутати в Сумах вирішили виділити землю для будівництва сміттєпереробного заводу

Депутати в Сумах вирішили виділити землю для будівництва сміттєпереробного заводу
Суспільне Суми

У Сумах 15 вересня зібрали позачергову сесію міської ради, на якій проголосували за виділення землі для будівництва сміттєпереробного заводу.

За пропозицією департаменту ресурсних платежів, це ділянка на околиці міста у районі вулиці Миколи Лукаша. Орієнтована площа, яку просить підприємство “Лєст Інвест” - 5,5 га.

Депутати в Сумах вирішили виділити землю для будівництва сміттєпереробного заводу

Ініціював розгляд проєкту рішення - міський голова Олександр Лисенко.

Депутати в Сумах вирішили виділити землю для будівництва сміттєпереробного заводу
Суспільне Суми

Про сміттєпереробний завод у Сумах ведуться розмови близько 10 останніх років. І у березні 2020 року на електронну петицію щодо необхідності будівництва у Сумах такого підприємства міська рада відповідала, що вартість подібного проєкту (а саме будівництва) оцінюється у 25 млн євро, що не покриється потенційними доходами від переробки сміття, оскільки законодавча та нормативна база не відповідає потребам.

Одним із засновників підприємства "Лєст Інвест" є Анатолій Єпіфанов. Зареєстроване підприємство 1 вересня 2020 року.

Депутати в Сумах вирішили виділити землю для будівництва сміттєпереробного заводу
Суспільне Суми

Перед голосування за проєкт рішення перед депутатами виступив співзасновник фірми, Анатолій Єпіфанов. Говорить, що іноземні інвестори звернулись до нього.

"Зроблена оця організація. Там я, Володимир Семенович, вони бачать. Ця організація бере землю, 5,5 га. Ви виділяєте їм під будівництво мусоропереробного заводу. Функціонально точна назва і змінити її ніхто не може. Вони приїжджають і створюється третя фірма – реєструється у Сумах, яка буде будувати, точніше проєктувати, точніше технічні умови збирати. Будувати будуть наші будівельники, їхні технологи", - пояснив Єпіфанов.

Із 25 присутніх на сесії депутатів рішення підтримали 23 обранці. За словами міського голови Олександра Лисенка, термін будівництва – 1 рік і 2 місяці. Вартість об'єкта – 25-30 млн євро.

"Коли ми вели перемовини, говорили про те, що треба 20%. 80% - фінансує сторона інвестора і 20% - місто або інший інвестор. Ми прийшли до такого рішення, що ми не можемо виступати і давати гарантії 20 % під завод, який ще не побудований. Ми вирішили, щоб інвестор сам шукав 100% інвестицій. Їх вимога була єдина, щоб хоча б перший крок ми зробили - надали дозвіл на розробку проєкту землеустрою. Далі ще буде затвердження, і на процедурі затвердження ми повинні побачити вже остаточні всі питання, почути на них відповіді: якою буде процедура переробки, як щодо екології буде все здійснено", - сказав Лисенко.

Окрім Анатолія Єпіфанова, співзасновником "Лєст-інвест" є колишній голова Нацбанку України Володимир Стельмах. Обидва - Почесні громадяни міста.

"Я і Анатолій Олександрович тільки, як моральні авторитети. Вони сказали, що не будуть працювати ні з якими державними, а це така комерційна фірма. В організаційно-правовому плані фірма тільки зареєстрований статут, вже далі не було – хто там президент, хто не президент", - прокоментував ситуацію Стельмах.

За проєктом, представники "Лєст-інвесту", якому передали землю, разом з інвестором, який вкладатиме кошти, створюватимуть третю спільну фірму, яка й я будуватиме завод.

За словами Володимира Стельмаха, проєкт окупиться за чотири роки. Тоді вирішуватимуть, чи передавати завод місту, чи він залишиться бізнесу.

Адвокат із земельних відносин Олексій Шамов говорить, що землю приватникам депутати передали з порушенням.

"Земельний кодекс України передбачає, що земельні ділянки комунальної або державної власності передаються в користування особам, виключно на конкурсній основі, тобто аукціону. Інших шляхів там просто немає, відповідно таким діям треба давати правову оцінку в судовому порядку", - говорить Шамов.

Двоє депутатів міськради не голосували за цей проєкт рішення – це Ігор Перепека та Дмитро Наталуха. Про причини такого рішення дізнатися у Дмитра Наталухи суспільному не вдалося. Його телефон поза зоною досяжності. Ігор Перепека свою позицію аргументував так: "Я не голосував, тому що не зовсім мені подобається сама процедура, чом так усе швидко, спонтанно. І мені не зрозуміло кінцевий результат даного заводу. Мені не зрозуміло, які будуть тарифи, як люди будуть платити. Як будуть інвестори забирати свої кошти, на чому вони будуть заробляти. Тариф буде не такий уже, як зараз, це однозначно".

Авторка - Катерина Гладенко

Що відомо

  • Поблизу ділянки, яку міська рада вирішила віддати під будівництво сміттєпереробного заводу, знаходиться "зелений полігон" міста Суми.
На початок