На Київщині прорвало газопровід "Уренгой-Помари-Ужгород". Поліція відкрила провадження

На Київщині прорвало газопровід "Уренгой-Помари-Ужгород". Поліція відкрила провадження

Оновлено
На Київщині прорвало газопровід "Уренгой-Помари-Ужгород". Поліція відкрила провадження
УНІАН

У Чабанах Київської області відбулася розгерметизація газового трубопроводу високого тиску (Уренгой-Помари-Ужгород), що постачає газ в Європу та проходить поблизу селища. Відбувався потужний вихід газу в навколишнє середовище, який вдалося припинити. Ліквідація наслідків аварії триватиме два-три дні. Поліція відкрила провадження.

У пресслужбі ТОВ "Оператор ГТС України" розповіли, що газогін використовується для транспортування газу від газовидобувних підприємств в східних областях до підземних газосховищ в західному регіоні України. Представники компанії зазначили, що наразі постачання газу для споживачів організовано через інші газогони і ця ситуація жодним чином не впливає на його транзит до країн ЄС.

На Київщині прорвало газопровід "Уренгой-Помари-Ужгород". Вихід газу припинили
Пошкоджений газогін. МВС

У Міністерстві внутрішніх прав зазначили, що за фактом розгерметизації газової магістралі поліція Київщини відкрила кримінальне провадження за ст. 292 Пошкодження об'єктів магістральних нафто-, газо- та нафтопродуктопроводів карається штрафом до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на строк до п'яти років.Кримінального кодексу України. У пресслужбі відомства додали, що в рамках досудового розслідування буде призначено низку експертиз та встановлено всі причини і обставини, що призвели до розгерметизації газової труби.

"Упродовж години фахівці аварійної служби ліквідували витік газу. Жертв та потерпілих немає. Постачання електроенергії у населені пункти відновлено. Попередня причина аварії - розгерметизація газопроводу", — додали у пресслужбі.

На Київщині прорвало газопровід "Уренгой-Помари-Ужгород". Вихід газу припинили
Розрив газороподу стався в ніч на 15 вересня. МВС України

Як повідомили у Державній службі з надзвичайних ситуацій, 15 вересня близько 00:20 поблизу смт Чабани Києво-Святошинського району сталася розгерметизація магістрального газопроводу високого тиску діаметром 1020 мм, який обслуговується Боярським виробничим лінійним управлінням магістральних газопроводів.

"Разом з представниками надзвичайних служб вдалося взяти ситуацію під контроль, встановлено заглушку та припинено вихід газу", - повідомили у пресслужбі Чабанівської селищної ради.

Поліція перекрила дороги до газопроводу
Поліція перекрила дороги до газопроводу. Вікторія Синиця, Суспільне

"О 01:10 перекрито подачу газу до газопроводу. Жертв та постраждалих немає. До робіт залучалося 57 чол. та 18 од. техніки, з них від ДСНС – 21 чол. о/с та 5 од. техніки", — повідомили у ДСНС.

Поблизу місця події перебувають рятувальники ДСНС
Поблизу місця події перебувають рятувальники ДСНС. Вікторія Синиця, Суспільне

За словами очевидців, після вибуху в околицях стояв сильний шум і звук з часом тільки посилювався.

"Пишуть, що був вибух труби газу під високим тиском в Чабанах. Начебто, евакуюють звідти людей. Пожежники та газові служби виїхали. Друзі, у нас тут якась жесть! Дикий шум, неначе виривається газ з величезною силою або пожежа. Це триває вже хвилин 15 і звук тільки посилюється, як звук з турбін літака, або коли ракета космічна злітає. Дуже голосно і він знову посилюється ", - повідомила очевидиця подій.

Голова Чабанівської селищної ради Олександр Киризлієв розповів Суспільному, що звук, який було чути після прориву газопроводу, нагадував роботу двигуна реактивного літака.

"Почули звуковий сигнал настільки потужний, як реактивний двигун літака, тільки відчуття, ніби він поряд, а не за 2 кілометри – тому що тиск, як я розумію, дуже високий", – розповів він.

За словами Киризлієва, звук одразу пов’язали з пошкодженням газопроводу. Після цього МНС та поліція перекрили дороги до місця інциденту, а на вулицях, прилеглих до газопроводу, вимкнули електропостачання, щоб запобігти займанню газу. Як зазначив голова сільради, ситуацію вдалося стабілізувати протягом двох годин, загрози для людей немає.

"14.09.2020 біля 00.30 прорвало трубу високого тиску біля Чабанів Києво-Святошинського району. Всі аварійні служби на місці, в ближніх населених пунктах відключено електропостачання, приймаються міри по перекриттю газопостачання. Біля 01:15 Трубу перекрито", – повідомив голова постійної поліційної комісії на Київщині Сергій Гулієв.

На початок