Учні та вчителі волинської гімназії виготовляють розпалювачі для військових

Учні та вчителі волинської гімназії виготовляють розпалювачі для військових

Учні Погулянківської гімназії
Учні Погулянківської гімназії, грудень 2023 рік. Фото: Погулянківська гімназія

Учні та вчителі Погулянківської гімназії на Волині виготовляють розпалювачі Розпалювач – це спеціальний засіб, який використовується для полегшення процесу розпалюваннядля військових. Минулого року зробили 1 300 штук, цього вже — 795.

Минулого року розпалювачі передали військовим з чотирьох бригад, — розповіла Суспільному педагог-організатор навчального закладу Алла Фесик.

Для виготовлення розпалювачів використовують ватні тиски та віск.

"Ватні диски треба промочити воском, а потім висушити, тоді розпалювач — готовий. Горить він до шести хвилин. Його якраз вистачає, щоб хлопці могли розігріти каву чи чай, погріти руки", — каже Алла Фесик.

З її слів, робили розпалювачі для 14-ої волинської бригади, 63-ої бригади, де служить багато волинян, 65-ої та 10-ої окремої танкової. Від цих чотирьох бригад отримали прапори.

Прапор від 14-ої гімназії
Прапор від 14-ої гімназії. Фото: Погулянківська гімназія

Цьогоріч роблять розпалювачі для однієї з бригад, де служить односелець, який нині приїхав у відпустку, а після її завершення має завести хлопцям подарунки від дітей.

До створення розпалювачів залучають дітей початкової та середньої школи. За дві — три години діти виготовили 795 розпалювачів. Матеріали для їх створення приносять мешканці громади, каже Алла Фесик.

Матеріали для виготовлення розпалювачів приносять жителі громади
Матеріали для виготовлення розпалювачів приносять жителі громади. Фото: Погулянківська гімназія

Після того, як розпалювачі виготовили, їх фасують у поліетиленові пакетики з застібкою. До них докладають дитячі малюнки та листи з побажаннями.

Учні та вчителі волинської гімназії виготовляють розпалювачі для військових
Розпалювачі фасують та додають до них малюнки та листи з побажаннями. Фото: Погулянківська гімназія

Окрім розпалювачів, діти з Погулянківської гімназії роблять енергетичні набори та окопні свічки для військових. На цьому зупинятися не збираються, каже Алла Фесик, планують виготовляти розпалювачі з картонних яєчних лотків, наповнювати їх тирсою та заливати воском, щоб бійцям на передовій було тепло.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок