У Сумах приміщення медзакладів тестували на рівень діоксиду вуглецю в повітрі

У Сумах приміщення медзакладів тестували на рівень діоксиду вуглецю в повітрі

У Сумах приміщення медзакладів тестували на рівень діоксиду вуглецю в повітрі Суспільне Суми

Медичні заклади Сум перевірили на рівень діоксид вуглецюЦе тривка хімічна сполука, поширена в природних газах. Токсична дія діоксиду вуглецю виявляється при його вмісті в повітрі 3—4 % і полягає в подразненні дихальних шляхів, запамороченні, головному болі, шумі у вухах, психічному збудженні, непритомному стані. в повітрі приміщень. Зробив це голова Спілки енергетичного сервісу України Олександр Бойко.

Перший заклад, у якому проводили тестування, - поліклініка міської лікарні № 4. Пристій, окрім того, що вимірює температуру повітря та відносну вологість, визначає наявність діоксиду вуглецю.

"У нас провітрюється відповідно до графіку приміщень. І це не тільки відкриті вікна, а повне провітрювання, під час якого вікна відкриваються на час, коли йде кварцювання тут. Тобто, доступ зупиняється, відкривається і все провітрюється", - розповідає заступник директора з адміністративно-господарчої частини Сумської міської лікарні №4 Андрій Агапонов.

У Сумах приміщення медзакладів тестували на рівень діоксиду вуглецю в повітріСуспільне Суми

У поліклініці на Привокзальній, за словами інженера-енергетика Сергія Борака, такий прилад не використовують. Щодня вимірюють лише освітлення, вологість та температуру в приміщеннях.

"Якщо не відповідає освітлення, то ставимо додаткові лампи, якщо температурний режим не в нормі, то у нас є вузол управління регулювання температури, теплоносія. І, відповідно, вже по вентиляції дивимося, якщо що, то вентиляція вмикається", - розповів Борак.

У Сумах приміщення медзакладів тестували на рівень діоксиду вуглецю в повітріСуспільне Суми

Третя перевірка – у фойє поліклініки № 5 на Хіммістечку.

"Планових візитів у нас зараз немає, бо зараз ми у "помаранчевій" зоні, де це заборонено. Всі сімейного лікаря викликають, а хто записується до нас на електронну чергу, то там вказано час, на який вони мають прийти", - говорить в.о. завідувача поліклініки міської лікарні №5 Наталія Тарасова.

У Сумах приміщення медзакладів тестували на рівень діоксиду вуглецю в повітріСуспільне Суми

В усіх трьох медзакладах апарат показав рівень діоксиду вуглецю в межах норми.

"Можемо сказати, що в цих поліклініках, які ми бачили, на зараз комфортні умови. Але мене ж завжди турбує трошки наперед, тому що я чітко знаю, що коли почнеться опалювальний період, якраз оці проблеми і почнуться", - говорить Олександр Бойко.

У Сумах приміщення медзакладів тестували на рівень діоксиду вуглецю в повітріСуспільне Суми

За словами еколога Сергія Шевченка, концентрація СО2 в повітрі та приміщеннях відносно стала.

"В атмосфері – це константа, тобто стабільно 0,03 %. Але в приміщенні може бути підвищення, якщо воно мало там вентилюється. Концентрація може бути комфортна 350-400 ППМ (пропромілле - ред.) до тисячі вже починається дискомфорт. Впливає на стан людини, зокрема на психічну діяльність", - говорить Шевченко.

За словами лікарки-інфекціоністки обласного лабораторного центру Галини Христенко, через нерегулярне провітрювання приміщення може накопичуватися коронавірус.

"Ми знаємо, що для коронавірусної інфекції характерні декілька шляхів передачі – це контактно-побутовий і повітряно-крапельний шлях. Якщо повітря у приміщенні провітрюється нерегулярно, то, звичайно, є всі можливості для накопичення вірусу", - розповіла Христенко.

Наступний раз перевірити стан діоксиду вуглецю Олександр Бойко у цих та інших медичних закладах міста планує і взимку.

Авторка - Юлія Ніколаєва

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди