Південнокорейські фермери побилися з поліцією під час протесту проти заборони собачого м’яса

Південнокорейські фермери побилися з поліцією під час протесту проти заборони собачого м’яса

Південна Корея
Фото: AP

У столиці Південної Кореї Сеулі біля офісу президента близько 200 фермерів, які розводять і вирощують собак для споживання в їжу, провели мітинг, вимагаючи від уряду відмовитися від плану заборонити споживання собачого м'яса. Акція переросла у сутичку з поліцією.

Про це повідомляє Reuters.

Десятки фермерів намагалися заїхати на вулицю перед офісом президента на вантажівці з собаками в клітках, щоб випустити їх на волю. Їх зупинила поліція для огляду вантажу.

Фермери побилися з поліцією, яка встановила барикади, щоб перешкодити їм перейти вулицю і наблизитися до президентського офісу. Троє протестувальників були затримані поліцією в під час сутички, серед них Джу Йонг Бонг, представник промислової групи, який очолював мітинг.

За словами Джу, політики не мають права закривати промисловість або вирішувати, що люди обирають їсти.

"Ми не можемо погодитися з думкою, що це варварство, тому що всі країни, які мають традиції тваринництва, колись їли собак, і досі є країни, де це робиться", — сказав він.

Джу зазначив, що фермери були повністю виключені з обговорення законопроєкту про заборону розведення і продажу собак для споживання, а запропонована фінансова компенсація, яку уряд надасть тим, хто втратить бізнес, була неадекватною, враховуючи, що вони втратять засоби до існування.

Попри те, що популярність вживання собачого м’яса впала, фермери та власники ресторанів, які подають це м’ясо, борються за те, щоб воно було легальним.

Фермери звинуватили першу леді Кім Кеон Хі, яка активно критикує споживання собачого м’яса, у здійсненні, як вони називають, неналежного тиску на уряд і керівну партію з метою введення заборони.

Керівна партія президента Юн Сук Йоля представила законопроєкт про заборону розведення та продажу собак для споживання в їжу та про надання фінансової компенсації тим працівникам галузі, які змушені закрити свій бізнес протягом трирічного пільгового періоду.

Reuters зазначає, що понад 6 мільйонів південнокорейських домогосподарств тепер мають собак як домашніх тварин у країні з населенням близько 51 мільйона людей, а президент Юн і його дружина є власниками шести собак, включаючи собаку-поводиря на пенсії та собаку-рятувальника.

Опитування Gallup Korea минулого року показало, що майже дві третини респондентів виступають проти вживання собачого м’яса, і лише 8% сказали, що їли собаку протягом останнього року, порівняно з 27% у 2015 році.

На початок