У Франківську пропонують не зупиняти рух комунального транспорту під час повітряних тривог

У Франківську пропонують не зупиняти рух комунального транспорту під час повітряних тривог

Не зупиняти рух комунального громадського транспорту під час повітряних тривог до того моменту, поки не зафіксували пуски ракет чи "шахедів", пропонує заступник міського голови Івано-Франківська Михайло Смушак.

У коментарі Суспільному він сказав, що, до прикладу, у Тернопільській області транспорт під час повітряних тривог не зупиняють.

У Франківську пропонують не зупиняти рух комунального транспорту під час повітряних тривог
Заступник міського голови Івано-Франківська Михайло Смушак. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Є декілька аспектів, чому зупинка громадського транспорту під час повітряної тривоги — це погано. Перший — на вулиці "мінусова" температура. Сьогодні — 8⁰ морозу. Якщо буде повітряна тривога, то автобуси та тролейбуси зупиняться, люди вийдуть. Хтось залишиться чекати на зупинці відбою повітряної тривоги, хтось піде пішки. І це — при 8⁰ морозу. Ці хтось — учні шкіл, зокрема молодших класів, пенсіонери. Я вже не кажу про те, що кожна зупинка транспорту — це збитки для перевізника", — пояснює свою ініціативу Михайло Смушак.

Не зупиняти рух комунального транспорту під час повітряних тривог пропонують у Франківську
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Він пропонує, щоб у разі оголошення повітряної тривоги громадський транспорт зупинився, охочі змогли вийти, а автобуси й тролейбуси продовжували свій рух згідно з маршрутом. Про те, чи є реальна небезпека, водія сповіщатиме диспетчер, а він — пасажирів транспорту.

"Майже у всіх є мобільний додаток, точно такий є й у водія. Всі перевізники мають свої диспетчерські служби, які можуть оперативно водію сказати: "Відбулися пуски ракет, зупиняємо транспорт і йдемо в укриття. Робіть оголошення в автобусі". Тобто це можна налагодити, це не є щось таке надзвичайне. Думаю, якщо зупиняється автобус, то до 10 хвилин люди зможуть знайти найближче укриття", — розповідає Михайло Смушак.

Водій тролейбуса Андрій Петрів говорить, що він робить у разі оголошення в області повітряної тривоги.

Тролейбуси у Франківську під час тривог зупиняють рух
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Доїхати треба до зупинки, випустити людей. Сповістити їх про те, що на кожній зупинці є написана адреса сховища, зняти штанги й чекати кінця тривоги", — каже Андрій Петрів.

Франківець Юрій Лисенко говорить, що краще не ігнорувати сигнал повітряної тривоги. З його слів, під час повітряної тривоги зупиняється лише комунальний транспорт, приватні ж перевізники продовжують рух.

"Багато хто вже висловлюється на цю тему. А як, не дай Боже, таки влучить? Ця проблема у нас зовсім не розв'язана", — каже Юрій Лисенко.

Франківка Ольга Колодезнева розповідає, що вона кілька разів йшла пішки через те, що комунальний транспорт під час тривоги зупинявся. Жінка каже: якщо більшість людей — за те, щоб під час повітряних тривог він продовжував курсувати, тоді варто це впровадити.

Ольга Колодезнева кілька разів йшла пішки, бо зупинили комунальний транспорт під час тривоги
Франківка Ольга Колодезнева кілька разів йшла пішки через те, що комунальний транспорт під час тривоги зупинявся. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Я читала, що багато грошей на цьому втрачається: коли транспорт зупиняється, люди запізнюються. А нам зараз гроші треба економити. Можна зробити так: коли тривога — автобус зупиняється, люди виходять, а які не хочуть виходити — їдуть далі. Це теж варіант", — пояснює Ольга Колодезнева.

Михайло Смушак каже, що протягом кількох днів міська рада підготує звернення до Ради оборони області про те, аби громадський транспорт в окремих випадках не зупинявся під час повітряних тривог.

Головна спеціалістка відділу взаємодії зі ЗМІ Івано-Франківської обласної військової адміністрації Олена Черненко сказала Суспільному, що голова ОВА і Ради оборони області Світлана Онищук прокоментує пропозицію Михайла Смушака після засідання Ради оборони. Коли саме воно відбудеться, не повідомила.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок