Швидке і безболісне обстеження: черкаська лікарня отримала нові ендоскопічні системи

Швидке і безболісне обстеження: черкаська лікарня отримала нові ендоскопічні системи

Черкаська обласна лікарня отримала нові прилади для обстежень – ендоскопічні системи. За їхньої допомоги діагностують захворювання на початкових стадіях та виявляють онкоутворення.

Про це Суспільному розповів завідувач профільного відділення Павло Куценко.

Нове обладнання для закладу придбала агенція "Медичні закупівлі України". Загальні витрати, зазначив Павло Куценко, не підраховували.

"У нас є стійка найновішої моделі. Можемо виявляти як уже наявні онкопатології, так і захворювання на ранніх стадіях. Або передонкопатологію, різні запальні процеси та доброякісні утворення, які потім можуть стати злоякісними", – пояснив медик.

обладнання
Суспільне Черкаси / завідувач ендоскопічного відділення Черкаської обласної лікарні Павло Куценко показує нове обладнання

У комплекті є електрохірургічний блок. Цей прилад допомагає зупиняти кровотечі, проводити операції на шлунку, стравоході та кишківнику, розповів лікар Сергій Тихенко.

"Таке обладнання використовують не у всіх лікарнях Черкащини", – зазначив він.

Швидке і безболісне обстеження: черкаська лікарня отримала нові ендоскопічні системи
Суспільне Черкаси / нове ендоскопічне обладнання у Черкаській обласній лікарні

Головне, зазначив завідувач ендоскопічного відділення Павло Куценко, – не ігнорувати обстеження:

"Такі обстеження треба проходити і не боятися їх. Зараз все проводять під загальною седацією, під наркозом. Це «легкі» наркози, які роблять у амбулаторному порядку і під ними можна комфортно проходити такі обстеження".

Після 50 років кожна людина обов’язково повинна пройти гастроскопію, додав лікар:

"Це роблять як під наркозом, так і без. Щодо колоноскопії – це обстеження рекомендоване всім людям після 40 років, або люди, в яких у когось із родини були якісь захворювання".

обладнання
Суспільне Черкаси / завідувач ендоскопічного відділення Черкаської обласної лікарні Павло Куценко та лікар Сергій Тихенко оглядають нове ендоскопічне обладнання у Черкаській обласній лікарні

Аби пройти дослідження на новому обладнанні, додав медик, потрібно мати направлення від сімейного лікаря. Витрати покриває спеціальна програма НСЗУ.

Декілька днів по максимум лежачий режим, менше ходити, нічого важкого не підіймати і приймати ліки. Такі поради дали лікарі 67-річній пані Надії після двох обстежень – колоноскопії та гастроскопії.

обладнання
Суспільне Черкаси / лікар спілкується з пацієнткою, якій зробили гастроскопію і колоноскопію в Черкаській обласній лікарні

Вона пройшла огляд, бо має проблеми зі шлунково-кишковим трактом:

"Зробили все дуже швидко і зовсім не боліло. По часу це хвилин п'ять-сім, не більше. Дуже швидко. Я більше боялася до процедури, ніж коли все відбувалося".

Раніше, додала пані Надія, такі обстеження завдавали їй болі. Через це постійно відкладала візит до лікаря.

Процедури, які колись лякали пацієнтів, нині проводять із мінімальним дискомфортом, пояснив завідувач ендоскопічного відділення Павло Куценко. До того ж, з його слів, нове обладнання допомагає краще бачити структуру.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок