Втрати РФ на війні в Україні сягнули 300 тисяч солдатів — Столтенберг

Втрати РФ на війні в Україні сягнули 300 тисяч солдатів — Столтенберг

Єнс Столтенберг
Генеральний Секретар НАТО Єнс Столтенберг під час пресконференції, 14 червня, 2023 рік. Фото: Владислав Кравець/Суспільне

Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг заявив, що втрати Росії в Україні в особовому складі перевищують 300 тисяч людей.

Про це Єнс Столтенберг сказав на пресконференції після засідання Ради Україна-НАТО, яка відбулась сьогодні, 29 листопада у Брюсселі.

Говорячи про наслідки агресії Росії проти України, Столтенберг зазначив, що РФ у підсумку стала слабшою з політичної, військової та економічної точки зору.

"Росія втратила значну частину своїх конвенційних сил: сотні літальних апаратів, тисячі танків і понад 300 тисяч в особовому складі", – сказав генсек НАТО.

На позначення втрат він вжив слово "casualtiesжертви", що може включати загиблих і поранених. Водночас він сказав, що попри втрати РФ, варто бути готовими до ще більшої інтенсивності бойових дій в Україні та активізації повітряних ударів.

Столтенберг також підкреслив, що внаслідок своєї "авантюри в Україні", Росія втрачає вплив на Кавказі й у Центральній Азії та стає все більш залежною від Китаю. Зокрема, за його словами, прибутки РФ від продажу енергоресурсів зменшилися, з країни вийшли сотні іноземних компаній, робота банківської системи ускладнена через санкції та за 2022 рік з Росії виїхало більше мільйона людей.

За даними Генштабу ЗСУ станом на ранок 29 листопада загальні бойові втрати Росії з початку повномасштабного наступу на Україну 24 лютого становлять близько 327 580 військовослужбовців. За добу російське військо втратило 1140 військових.

На початок