Рада ЄС виділить додаткові кошти на навчання українських військових

Рада ЄС виділить додаткові кошти на навчання українських військових

Рада ЄС виділить додаткові кошти на навчання українських військових
Прапор Євросоюзу. Ілюстративне фото: Getty Images

Рада Європейського союзу ухвалила рішення про виділення додаткових коштів на навчання українських військовий у рамках тренувальної місії Євросоюзу.

Про це йдеться на офіційному сайті Ради ЄС.

Підтримка надаватиметься через Європейський фонд миру (EPF). Фінансування зросте на 194 млн євро до загальної суми 255 млн євро.

Зазначається, що метою сьогоднішнього рішення є продовження підтримки Місії військової допомоги Європейського Союзу на підтримку України (EUMAM Ukraine) у розбудові потенціалу ЗСУ, виходячи з потреб України та враховуючи збільшення обсягу та складності навчальної програми.

"Ця підтримка продовжить сприяти широкомасштабній підготовці особового складу ЗСУ та дозволить державам-членам ЄС забезпечити необхідне навчальне обладнання та постачання", — йдеться у повідомленні.

Союзники допомогли підготувати на полігонах ЄС тисячі українських військових і обіцяють продовжувати вишкіл для бійців ЗСУ. Зокрема, цього року Франція має намір підготувати 7000 українських військових.

За останні 17 місяців у Британії 30 тисяч солдатів достроково пройшли вишкіл. Уряд Великої Британії каже, що програма навчання є безпрецедентною з часів Другої світової війни.

Раніше Сенат Чехії продовжив дію мандата на проведення бойової підготовки українських військовослужбовців у Чехії до кінця 2024 року.

На початок