Нацполіція розслідує 876 кримінальних проваджень за незаконні дії з гуманітарною допомогою

Нацполіція розслідує 876 кримінальних проваджень за незаконні дії з гуманітарною допомогою

Нацполіція розслідує 876 кримінальних проваджень за незаконні дії з гуманітарною допомогою
Фото: David Young/Picture Alliance/Getty Images

З 24 лютого 2022-го слідчими Нацполіції здійснюється досудове розслідування у 876 кримінальних проваджень за фактами незаконних дій з гуманітарною допомогою, розповів Суспільному заступник начальника відділу головного слідчого управління Нацполіції Олександр Тесленко. Про підозру повідомили 176 особам.

"На цей час 84 кримінальні провадження вже направлені до суду, по 39 з них вже наявні вироки суддів. Санкція статті передбачає позбавлення волі від 5 до 7 років з позбавленням права обіймати певні посади, займатися певною діяльністю до 3 років, а також конфіскацію майна", — говорить Тесленко.

Також від початку 2023-го третина гуманітарної допомоги не надійшла до військових частин — такі результати перевірки департаменту боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Держмитслужби та Департаменту внутрішнього аудиту Міноборони України.

Відомства вже перевірили понад 9 тисяч фактів переміщення товарів гуманітарної допомоги на адреси 200 військових частин. У більш ніж 3 тисячах випадків не підтверджено її надходження.

"Кінцевий користувач — це може бути командир частини, керівник органу військового управління, тобто посадова особа, яка відповідає за те, що майно яке надійшло в якості гуманітарної допомоги за гарантійним листом буде використано за призначенням. Але ж річ у тім, що частина цієї гуманітарної допомоги взагалі не надходила до кінцевого користувача", — розповів Суспільному директор департаменту внутрішнього аудиту Міноборони Олександр Титковський.

Перелік гуманітарної допомоги великий — серед неї й пластини для бронежилетів, і радіостанції, і БПЛА, додає Титковський: "Один випадок — це може бути два безпілотники, а інший — може бути перелік майна на 5-6 аркушах, включати півтори сотні найменувань".

Титковський каже, наразі Міноборони проводить перевірки за останній рік. Сума збитків у кримінальних провадженнях, які були доставлені до суду сягає понад 51 мільйон гривень.

На початок