Громадським слуханням щодо бюджету 2024 бути: депутати Запорізької міськради підтримали петицію

Громадським слуханням щодо бюджету 2024 бути: депутати Запорізької міськради підтримали петицію

Депутати Запорізької міськради підтримали петицію щодо громадських слухань
21 сесія Запорізької міської ради. Фото: Суспільне Запоріжжя

Під час двадцять першої сесії Запорізької міської ради депутати підтримали петицію №8530 про проведення громадських слухань стосовно пріоритетних напрямків використання бюджету громади міста Запоріжжя на 2024 рік.

Як обговорювали питання — бачили кореспонденти Суспільного.

Так, за результатами голосування, з 48 зареєстрованих депутатів:

  • "за" проголосував 41 депутат;
  • "проти" — 0;
  • "не голосували" — 7

Громадським слуханням щодо бюджету 2024 бути: депутати Запорізької міськради підтримали петицію
Результати голосування за петицію №8530. Фото: Суспільне Запоріжжя

Депутати Запорізької міськради підтримали петицію №8530
Петиція щодо громадських слухань у Запоріжжі, станом на 01.12.2023. Фото: скриншот з сайту Запорізької міської ради

На підтримку петиції висловилася голова громадської організації HEROU Валерія Морозова:

"З 1 квітня набере чинності Постанова КМУ № 953, що суттєво ускладнить надання волонтерами матеріальної допомоги. Відповідно до неї, існує така ймовірність, що утримання ЗСУ буде відбуватися на державні кошти. Тому це не є питанням бюджету, це є питанням нашої колективної безпеки. Безпеки вас, моєї й всіх мешканців Запоріжжя", — зазначила Валерія.
Громадським слуханням у Запоріжжі
Валерія Морозова, голова ГО HEROU. Фото: Суспільне Запоріжжя

За словами громадської активістки, необхідність у громадських слуханнях обумовлена скороченням саме необов'язкових видатків:

"Тобто... все, що є важливим, не буде зачеплено. Наша позиція в тому, що завжди є гроші, які можна переглянути, видатки, які можна скоротити".

Депутат Запорізької міської ради Дмитро Сірий звернув увагу на питання пов'язане з безпекою таких зборів, адже укриттів, що розраховані на велику кількість людей, у місті майже немає. До прикладу, в "Незламному хабі", де нині відбуваються громадські заходи, можуть розміститися не більше 130 осіб:

“Інших укриттів нема... Я зараз підтримаю це, наприклад, а потім це буде таке, голослівне... В кожному районі кожен мешканець повинен прийти і висловити свою думку. Куди, наприклад, з вашої точки зору, мешканці Дніпровського району прийдуть, щоб висловити свою думку?”, — наголосив депутат.

21 сесія Запорізької міськради
Дмитро Сірий, депутат Запорізької міськради. Фото: Facebook/ Дмитро Сірий

Запекла дискусія розгорнулася саме щодо безпекового питання. Так, Дмитро Сірий звернув увагу на те, що у разі підтримки петиції, вже у грудні, аби розглянути проєкт міського бюджету, необхідно провести громадські слухання:

На це Валерія Морозова відповіла:

“Протягом 10 днів з моменту прийняття рішення про громадські слухання, міська рада зобов'язана повідомити нам дату, місце і час, або інші умови для проведення”

Депутат Запорізької міськради від "Партії Володимира Буряка "Єднання" Олег Коломоєць у свою чергу наголосив, що така ініціатива не повинна бути одноразова. Адже, на його думку, громадські активісти мають співпрацювати з депутатами, спеціальними депутатськими комісіями тощо. Тим паче, що депутатам також потрібна допомога громадськості:

"Я б просив би вас як представницю громадськості, що Запорізькій міській раді також іноді потрібна підтримка та допомога громади й звернення до Верховної ради, чи до Президента, чи до КМУ. Нам також потрібні ваші підписи, голоси і петиції на загальнодержавному рівні.”

Громадським слуханням щодо бюджету 2024 бути: депутати Запорізької міськради підтримали петицію
Олег Коломоєць, депутат запорізької міськради від "Партія Володимира Буряка "Єднання". Суспільне Запоріжжя

Після того, як депутати міської ради підтримали петицію, секретар Запорізької міськради Анатолій Куртєв зазначив:

"Ми взагалі планували, що бюджет буде йти на слухання депутатів із залученням громадських організацій. Повністю буде бюджет розкладений і доведений до спільноти. Але сьогодні проголосували за громадські слухання, там трошки інший механізм, зараз будемо відпрацьовувати, але обов'язково з дотриманням безпекових умов”.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок