Поблизу Луцька встановили модульну систему очистки води

Поблизу Луцька встановили модульну систему очистки води

Система очистки води в селі Брище
Модульна система очистки води, яку встановили в селі Брище Луцького району, 28 листопада 2023 року. Фото: Луцька міська рада

У селі Брище Луцької громади встановили систему водопідготовки. Це модульна станція Organik M-200 комунального підприємства "Луцькводоканал", яка призначена для очищення води.

Як розповіла Суспільному речниця комунального підприємства "Луцькводоканал" Ольга Федоренко, ця система повністю забезпечуватиме потреби жителів села Брище, де знаходиться полігон твердих побутових відходів.

З її слів, система може працювати під час блекауту через можливість підключення до генераторів комунального підприємства.

Особливості системи водоочистки

Як повідомили в міськраді, Organik M-200 — це готова модульна станція продуктивністю 200 метрів кубічних води на добу.

Зі слів директора "Луцькводоканалу" Віктора Гуменюка, обладнання споживає 6,5 кВт з урахуванням опалення та 3,5 кВт — потужність основного технологічного обладнання.

Поблизу Луцька встановили мобільну систему очистки води
Фото: Луцька міська рада

Вода в систему подаватиметься з артезіанської свердловини, потому проходитиме систему аераціїНасичення киснем.

Поблизу Луцька встановили мобільну систему очистки води
Фото: Луцька міська рада

Для встановлення обладнання у Брищі "Луцькводоканал" залучив кошти за системою фінансового лізингуФінансовий лізинг (подібний до кредиту) дає можливість отримати бажане майно раніше та виплачувати кошти за нього поступово, однак з відсотками.: систему придбали й розраховуватимуться за неї поступово завдяки участі в державній програмі "Доступні кредити 5-7-9 %".

Як додала речниця "Луцькводоканалу" Ольга Федоренко, вартість обладнання та його встановлення становить орієнтовно 3,5 мільйона гривень.

Довідково: система водоочистки дозволяє видаляти механічні забруднення та сполуки заліза і марганцю, а також знижує вміст сполук амонію та видаляє розчинений у воді сірководень за рахунок фільтрувального шару з каталітичними властивостями.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок