Заволодіння 62 млн грн Держспецзв'язку: ВАКС обрав запобіжний захід ще одному підозрюваному

Заволодіння 62 млн грн Держспецзв'язку: ВАКС обрав запобіжний захід ще одному підозрюваному

Заволодіння 62 млн грн Держспецзв'язку ВАКС обрав запобіжний захід ще одному підозрюваному
Фото: УНІАН

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід ще одному підозрюваному у справі щодо заволодіння 62 мільйонами гривень коштів Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації. Йдеться про колишнього директора державного підприємства, що підпорядковано Держспецзв’язку.

Про це зранку 28 листопада повідомили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

“28 листопада за клопотанням прокурора САП слідчий суддя ВАКС обрав запобіжний захід колишньому директору державного підприємства, що підпорядковано Держспецзв’язку, який є підозрюваним у справі щодо заволодіння державними коштами у сумі понад 62 млн грн під час закупівлі Держслужбою засобів інформатизації, призначених для створення системи захищених реєстрів даних”, — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що суд частково задовольнив клопотання детективів Національного антикорупційного бюро України, погоджене прокурором САП, та застосував до підозрюваного запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 30 млн грн.

Також суд поклав на нього відповідні процесуальні обов’язки.

Раніше детективи НАБУ повідомили про підозру в заволодінні 62 мільйонами  гривень голові Держспецзв'язку та захисту інформації, його заступнику та іншим службовим особам.

Підозрюються шестеро людей: тодішні голова Держспецзв’язку Юрій Щиголь та його заступник; гендиректор та співробітник держпідприємства; власник групи компаній (за версією слідства, організатор схеми) та один його працівник.

Їм інкримінують дії, передбачені ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

За версією слідства, у 2021 році відбулася закупівля засобів інформатизації, призначених для створення системи захищених реєстрів даних. Переможцем закупівлі стала компанія, яка поставила програмне забезпечення ДП "Українські спеціальні системи", що належить до сфери Держспецзв’язку, за завищеною вартістю.

За умовами договорів на постачання відповідного ПЗ та послуг державне товариство перерахувало у 2021-2022 роках понад 285 млн грн. Проте реальна вартість ПЗ, яке компанія придбала в іноземного виробника, становила 223 млн грн, зазначають правоохоронці. Різницю цих коштів, а саме понад 62 млн грн, за версією слідства, учасники схеми вивели на рахунки підконтрольних компаній за кордоном для легалізації та розподілення між членами організованої групи.

Кабінет міністрів 20 листопада звільнив з посади голови Держспецзв'язку Юрія Щиголя та його заступника з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Віктора Жору.

22 листопада ВАКС обрав запобіжний захід Щиголю у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 25 млн грн. За нього внесли заставу, і він вийшов із СІЗО.

На початок