Міноборони протестувало дрони від шести українських виробників на стійкість до РЕБ

Міноборони протестувало дрони від шести українських виробників на стійкість до РЕБ

Міноборони протестувало дрони від шести українських виробників на стійкість до РЕБ
. Безпілотний комплекс, ілюстративне фото / Міноборони України

Міноборони України провело випробування дронів від шістьох українських приватних виробників, основна мета яких — протестувати роботу безпілотних літальних апаратів за умови дії ворожих засобів РЕБ, зокрема їхню стійкість до придушення як відеозв’язку, так і каналів управління.

Про це повідомили на сайті оборонного українського відомства.

У Міноборони відзначили, що регулярно проводять аналогічні тестування для нових дронів, і що нині вже є декілька сотень підприємств, які в ініціативному порядку працюють над створенням вітчизняних дронів.

Зазначається, що для більшості виробників це випробування стало хорошою можливістю побачити вразливі місця своїх розробок і в майбутньому зосередитись на вдосконаленні презентованих проєктів щодо протидії РЕБ.

Один із виробників продемонстрував свою серійну розробку дрона-камікадзе. Цей зразок показав стійкість каналів відеозв'язку та управління дроном у протистоянні з комплексом РЕБ. За словами представника компанії, цей зразок уже добре зарекомендував себе у бойових умовах та має досить стабільні показники у протистоянні з засобами РЕБ ворога.

“Проєкт розпочався близько року тому, але зараз ми вийшли на рівень, який можна показувати. Цей дрон здатен виконувати бойові завдання на відстані до десяти кілометрів. Ті технології, які використовувались для розробки цієї моделі, - не якісь інноваційні чи унікальні, це збірна солянка наших знань, вдале поєднання досвіду попередніх виробів”, — розповів представник компанії-виробника.

У разі успішних подальших випробувань і допуску до експлуатації цього безпілотного комплексу, підприємство готове до масштабування свого виробництва.

На початок