ХАМАС утримує у Секторі Гази понад 200 заручників — Армія Ізраїлю

ХАМАС утримує у Секторі Гази понад 200 заручників — Армія Ізраїлю

Рекламний щит із закликом повернути близько 240 заручників, викрадених ХАМАС
Чоловік проходить повз рекламний щит із закликом повернути близько 240 заручників, викрадених під час атаки ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня. Фото: AP/Mahmoud Illean

Палестинський рух ХАМАС утримує в Секторі Гази понад 200 заручників, доля яких невідома. Ізраїль намагається отримати розвідувальні дані про їхнє перебування.

Про це розповів в інтерв’ю CNN офіційний представник Армії оборони Ізраїлю Дорон Спілман.

"Поки ми з вами розмовляємо, приблизно 215 заручників залишаються у Газі", — повідомив він.

Він також уточнив, що Ізраїль поки не має відомостей, чи залишаються заручники живими.

"У багатьох випадках нам невідомо, загинули вони чи живі. Ми намагаємося отримати розвідувальні дані, проте нам відомо, що, можливо, багато хто з них загинув. Важливо сказати, що і ті, хто живий, можуть бути вбиті будь-якої хвилини", – додав Дорон Спілман.

У п'ятницю, 24 листопада, ХАМАС звільнив 13 ізраїльтян, серед яких були діти. В обмін на це Ізраїль погодився випустити з в'язниць 39 палестинців. Крім того, за даними ізраїльської сторони, одночасно були звільнені 11 іноземних громадян, на яких не поширювалися умови угоди.

Що відомо про звільнення заручників

Згідно з досягнутими домовленостями, під час 4-денного перемир'я планують звільнити щонайменше 50 ізраїльських заручників. Натомість з ізраїльських в'язниць звільнять 150 палестинських ув'язнених жінок та неповнолітніх.

Ізраїльських заручників спершу перевезуть до Єгипту, палестинських ув'язнених – на Західний берег, який контролює Палестинська адміністрація.

Перемир'я між Ізраїлем і ХАМАСом розпочалось у п’ятницю, 24 листопада, о 7 ранку за місцевим часом.

Раніше Ізраїль і ХАМАС досягли угоди про припинення бойових дій на чотири дні і звільнення щонайменше 50 жінок і дітей з більш ніж 230 заручників, які перебувають у заручниках в Газі.

На початок