Ірак та Сирія атакувала американські сили на Близькому Сході

Ірак та Сирія атакувала американські сили на Близькому Сході

Одна з військових баз США в Іраку
Одна з військових баз США в Іраку, 2017 рік. Фото: АР

Американські сили зазнали чотирьох атак з боку Іраку та Сирії 23 листопада. Війська арабських країн запустили ракети та безпілотники. Обійшлося без втрат та пошкоджень інфраструктури

Про це пише Reuters з посиланням на американського чиновника.

Він розповів, що американські та міжнародні сили були атаковані на двох об’єктах на північному сході Сирії за допомогою кількох ракет і ударного безпілотника. В Іраку кілька безпілотників знищили поблизу авіабази Айн-аль-Асад та аеропорту Ербіль на півночі.

Група, яка називає себе Ісламським опором в Іраку, заявила про напади на ці місця раніше того ж дня.

Ці атаки відбулися наступного дня після ударів США по збройному угрупованню Катаїб Хезболла, що приєдналася до Ірану. Тоді загинули 8 людей. Напад був засуджений урядом Іраку як ескалація та порушення суверенітету.

Що відомо про присутність американських сил на Близькому Сході

1 листопада речник Пентагону заявив, що Збройні сили США відправляють на Близький Схід додатково ще 300 солдатів. Речник не повідомив, де саме будуть дислоковані солдати, але заперечив, що вони прямують до Ізраїлю.

Раніше глава Пентагону інформував про те, що у відповідь на ескалацію з боку Ірану та його угруповань в регіоні США розгортають додаткові системи протиповітряної оборони по всій території Близького Сходу.

8 жовтня Пентагон скерував авіаносну ударну групу на чолі з кораблем Gerald R. Ford до Східного Середземномор'я. Згодом туди ж направили ударну групу із авіаносцем Dwight Eisenhower.

Окрім цього, Сполучені Штати зробили кроки для посилення ескадрилій винищувачів F-35, F-15, F-16 і A-10 американських ВПС у регіоні.

17 жовтня США відправили до берегів Ізраїлю дві тисячі морських піхотинців із бригади швидкого реагування.

Міністерство оборони США 19 жовтня направило штабний корабель Шостого флоту USS Mount Whitney до берегів Ізраїлю.

На початок