Фінляндія може збільшити допомогу Україні наступного року

Фінляндія може збільшити допомогу Україні наступного року

Фінський уряд вніс зміни проєкту в бюджеті на 2024 рік. У ньому передбачені також збільшені витрати на допомогу Україні. Вони зростуть на 20,7 мільйона євро.

Про це йдеться на порталі фінського уряду.

Передбачається збільшення витрат майже на 96 мільйонів євро на потреби оборони на період 2024-2028 років, щоб покрити закупівлю 19-го пакета військової допомоги для України. Для України передбачені ще 20,7 мільйонів євро.

До того ж уряд Фінляндії визначив фінансові рішення для сприяння участі фінських компаній у відбудові, для чого просить збільшити на 25 мільйонів євро видатки на інвестиції та кредитування в Україні.

Також уряд просить парламент надати Міністерству праці та економіки повноваження компенсувати кредитні втрати за експортними гарантіями, наданими для просування експорту та інвестицій в Україну, на суму до 50 мільйонів євро.

Фінська допомога для України

11 жовтня Фінляндія надала Україні 19 пакет допомоги на 95 мільйонів євро. Тоді міністр оборони Антті Хаккянен заявив, що нині триває війна, результат якої "вирішить порядок безпеки Європи та Фінляндії в майбутньому".

23 жовтня Фінляндія передала Україні 9 спецавтомобілів (4 карети швидкої допомоги, 3 пожежні автомобілі, 1 автоцистерну та 1 автопідйомник).

17 листопада Фінляндія передала Україні 20-й пакет військової допомоги загальною вартістю у 100 мільйонів євро. Міноборони Фінляндії не розголошує деталі про вміст пакета, спосіб або терміни його доставки — з оперативних міркувань і щоб гарантувати, що допомога безпечно дістанеться до місця призначення.

На початок