Німеччині доведеться вибирати між своєю економікою та допомогою Україні — WSJ

Німеччині доведеться вибирати між своєю економікою та допомогою Україні — WSJ

ЗМІ
Німеччина вибирає між допомогою Україні та власним бізнесом
Будівля німецького парламенту, ілюстративне фото: AP

Перед урядом Німеччини стоїть непростий вибір: або допомагати українській владі, або підтримувати власних бізнесменів в умовах енергетичної кризи та інфляції.

Про це пише газета The Wall Street Journal, посилаючись на джерела.

Німеччина продовжить інвестувати в чотирирічний бюджетний пакет ЄС для України у розмірі 50 мільярдів євро, попри заморожування майже всіх бюджетних асигнувань, але уряд повинен вирішити, якому напрямку політики віддати пріоритет

За даними газети, допомога Україні з боку Німеччини продовжиться, але країна не зможе фінансово підтримати ініціативи Єврокомісії з міграції та інших пріоритетних напрямків для Брюсселя.

"Німецький уряд повинен вирішити, чи слід надавати пріоритет посиленню колективної оборони Європи та підтримці України чи пом'якшенню впливу зростаючих цін на енергоносії та інфляції, в умовах обмеженого бюджету та підвищеного контролю над витратами", — йдеться у статті.

21 листопада Міністерство фінансів ФРН ухвалило рішення тимчасово заморозити майже всі асигнування з бюджету поточного року у зв'язку з рішенням Конституційного суду про неправомірність перерозподілу старих незатребуваних кредитних коштів на суму 60 мільярдів євро для боротьби з коронавірусом на екологічні та кліматичні проєкти.

Газета Bild писала, що спочатку міністр фінансів ФРН Крістіан Лінднер передбачив лише чотири мільярди євро на військову допомогу бюджеті на 2024 рік. Проте майже всі гроші пішли на вже обіцяні проєкти. У Міністерства оборони залишилося лише 120 мільйонів євро для нової підтримку.

"Міністр оборони Борис Пісторіус вважав, що так не вийде. Він забив на сполох і зажадав додаткових 5 мільярдів євро в ході бюджетних переговорів, що тривають", — пише газета.

На початок