Зеленський зустрівся зі Санду та головою Євроради

Зеленський зустрівся зі Санду та головою Євроради

Зеленський зустрівся зі Санду та головою Євроради
Президент України Володимир Зеленський провів двосторонні зустрічі з президентом Європейської ради Шарлем Мішелем і президенткою Молдови Маєю Санду, 21 листопада 2023 рік. Фото: ОП

Президент Володимир Зеленський 21 листопада провів двосторонні зустрічі зі своєю молдовською колегою Маєю Санду та головою Європейської ради Шарлем Мішелем, які приїхали до Києва.

Про це повідомили в ОП.

Зеленський подякував Мішелю за візит, що відбувся у День Гідності та Свободи, й відзначив важливість допомоги, яку Україна отримує під час повномасштабного російського вторгнення.

"Радий усім результатам нашої великої роботи, усіх нас — парламенту, уряду — щодо імплементації всіх рекомендацій Єврокомісії. Ми справді розраховуємо на потужне рішення в грудні", — вказав президент.

Очільник держави наголосив, що Україна також розраховує на продовження фінансової та військової допомоги.

Під час зустрічі зі Санду Зеленський відзначив важливість подальшого розвитку спільних інфраструктурних проєктів. Обговорили розширення можливостей українського експорту, зокрема територією Молдови.

"Україна та Молдова мають спільну мету — членство у ЄС. І спільно рухаються до реалізації цієї мети. Символічно, що через десять років після Революції Гідності, ми разом. Ми разом додаємо результатів для наших країн і зміцнюємо і наш регіон, і всю Європу", — зауважив президент.

Очільники держав підкреслили важливість розвитку регіональної співпраці, а також порушили питання безпеки й виклики, які постають перед Україною і Молдовою в зимовий період. Зеленський та Санду скоординували кроки стосовно двосторонньої співпраці в енергетичній галузі.

21 листопада в Україні відзначають День гідності та свободи, встановлений на честь двох революцій, які відбулися в Україні у 2004 та 2013 роках.

Цього дня українці вшановують пам’ять про людей, які під час Революції Гідності та Помаранчевої революції стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів держави та її європейського вибору.

На початок