Зеленський: війна в Україні може перерости у Третю світову

Зеленський: війна в Україні може перерости у Третю світову

Зеленський: війна в Україні може перерости у Третю світову
Президент України Володимир Зеленський, фото: Офіс президента

Війна, розв'язана Росією в Україні, може перерости у Третю світову війну, попередив президент України Володимир Зеленський.

Про це президент України сказав в інтерв'ю виданню The Sun.

Як пише видання, Зеленський звинуватив президента РФ Володимира Путіна в "розпалюванні пожеж" по всьому світу, які ризикують вийти з-під контролю.

Зеленський сказав, що війна, розв'язана в Ізраїлі в результаті жовтневої атаки бойовиків ХАМАСу, була "дуже великим бажанням" Росії. Він також звинуватив Кремль у розпалюванні неспокою на Балканах.

"Ми думаємо, що вони готуються зараз на Балканах, вони роблять нові кроки. І ми думаємо, що вони намагаються підготувати або навіть навчити деяких людей”, — сказав президент.

У розмові з The Sun Зеленський застеріг, що “Україна сьогодні перебуває в центрі цих глобальних ризиків Третьої світової війни”.

"І я думаю, що Росія буде тиснути до тих пір, поки Сполучені Штати і Китай разом не скажуть їм дуже, дуже серйозно, щоб вони забиралися геть з (нашої — ред.) території", — сказав президент.

Він додав, що війна в Ізраїлі відвернула увагу світу від України. Зеленський також підкреслив зв'язки Москви з прихильниками ХАМАСу в Ірані, який посилює військові зусилля Росії, постачаючи смертоносні безпілотники-камікадзе.

За словами Зеленського, без західної допомоги Україна не зможе перемогти.

"Якщо західні країни не нададуть нам цієї підтримки, це їхнє рішення… Наших військових і фінансових (ресурсів — ред.) буде недостатньо, щоб захистити Україну", — цитує видання президента України.

Він нагадав союзникам по НАТО, що українці платять своїми життями.

"Ми втрачаємо наших людей, а не європейців, американців. Я, звичайно, не бажаю вам втрачати своїх солдатів", — сказав Зеленський.

Він також сказав, що якщо Росія переможе Україну, то наступними будуть країни НАТО.

Він пояснив: "Якщо вони вб'ють нас, якщо вони знищать нас, вони дуже швидко окупують країни НАТО, і після цього ви будете виводити своїх солдатів… Якщо ви не перекинете своїх солдатів воювати за НАТО проти Росії, то НАТО не буде".

Також в в інтерв’ю британській газеті The Sun Зеленський розповів, що пережив щонайменше 5 замахів на його життя. На запитання, чи ризикне Україна вбити Путіна, якщо випаде така можливість, Зеленський відповів, що "це війна, і Україна має всі права захищати свою землю".

На початок