"Тільки в сильних вірять, тільки сильні творять майбутнє": Зеленський привітав з Днем Гідності та Свободи

"Тільки в сильних вірять, тільки сильні творять майбутнє": Зеленський привітав з Днем Гідності та Свободи

Зеленський
Президент Володимир Зеленський. Фото: пресслужба президента

Президент України Володимир Зеленський привітав українців з Днем Гідності та Свободи — святом встановленим на честь початку двох революцій – 2004-го та Революції Гідності 2013 року.

Він зазначив, що 10 років тому українці розпочали нову сторінку боротьби — провели свій перший контрнаступ проти беззаконня, проти спроби позбавити їх європейського майбутнього.

"10 років тому люди об’єдналися не лише проти чогось, а й передусім за себе. Кожен за кожного. І тоді фактично відбулася перша перемога в сьогоднішній війні. Перемога Революції Гідності. Перемога народного спротиву, громадянського суспільства, подвигу Героїв Небесної Сотні та всіх, хто боровся за свободу в столиці та інших регіонах", — сказав Зеленський.

За словами президента, прапори України та ЄС на Європейській площі у Києві — не просто декорація, а "реальний символ невіддільності України від Європи, право на яку весь цей час доводить українська нація й Українська держава".

"Робимо все, щоб у колі зірок на прапорі ЄС, що символізує єдність народів Європи, сяяла й зірка України. 20 років тому це була романтична мрія, 10 років тому – амбітна мета, сьогодні – це реалії, у яких уже неможливо зупинити наш рух уперед і подолання всіх обов’язкових стадій. Тож наш статус кандидата й подальші переговори про вступ мають неодмінно завершитися повноправним членством України в ЄС. І все це ми робимо попри війну", — сказав він.

За словами Зеленського, сьогодні твориться новий виток історії і саме від "нашого покоління" залежить, який напрямок вона отримає.

"Коли цивілізований світ починає шукати компроміси з терористами та йти на поступки тиранам. Тоді неодмінно програємо ми всі. Україна. Європа. Світ. Програємо, наївно думаючи, що з ними може бути нічия. Нічия неможлива. Ми сильні. Маємо бути сильними. Бо тільки в сильних вірять, тільки сильні творять майбутнє. Тільки сильні можуть бути єдиними. Єдиними, щоб стати вільними. Вільними, щоб бути гідними. Заради нових часів", — сказав Зеленський.

21 листопада в Україні відзначають День гідності та свободи, встановлений на честь двох революції, які відбулися в Україні у 2004 та 2013 роках.

Цього дня українці вшановують пам’ять про людей, які під час Революції Гідності та Помаранчевої революції стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів держави та її європейського вибору.

На початок