Відходи виробництва отримати "друге життя" в Україні — Міндовкілля

Відходи виробництва отримати "друге життя" в Україні — Міндовкілля

Відходи виробництва отримати "друге життя" в Україні — Міндовкілля
Вантажівка скидає свій вантаж кори коркового дуба на фабриці в Коруше, Португалія, 2011 рік. фото: AP /Armando Franca

Кабінет міністрів затвердив порядок та критерії віднесення до побічних продуктів речовин або предметів, які утворюються в процесі виробництва певної продукції та які заведено вважати відходами.

Про це повідомили у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів.

Зазначається, що такі залишки тепер зможуть отримати "друге життя" й бути використані як сировина в іншому виробництві чи як готова продукція.

Постанову затвердили на виконання вимог закону про управління відходами та відповідно до статті 5 директиви Європарламенту та Ради ЄС 2008/98/EC. Її вже опубліковано на урядовому порталі за №1214.

За даними Міндовкілля, під час виготовлення дверних і віконних блоків утворююється до 31% відходів деревини, а при виробництві паркету – 30%, меблів – 54%. І їх можна не спрямовувати “на смітник”, а використати повторно.

"Також залишки від борошномельного, олійного та цукрового виробництв доречно застосувати при виробництві кормів, а відходи від цукрового виробництва ще і як добрива для сільськогосподарських угідь", — йдеться у повідомленні.

Шлаки від металургійної діяльності у ЄС активно використовують при будівництві доріг. Загалом європейська цементна промисловість є важливим споживачем доменних шлаків.

Передбачено, що рішення про віднесення тих чи інших залишків до побічних продуктів прийматиме сам виробник. Він повинен буде внести відповідні дані до Інформаційної системи управління відходами та пройти тест на відповідність своїх залишків усім встановленим критеріям до побічних продуктів.

Також виробник має запровадити систему управління якістю, яка повинна відповідати національним стандартам та бути сертифікованою, і щоквартально звітувати про віднесення виробничих залишків до побічних продуктів.

Під час встановлення критеріїв, за яких виробничі залишки можуть отримати цей статус, уряд взяв відповідний досвід Польщі, Німеччини, Чехії, Болгарії, Сербії та Великої Британії.

На початок