Російські виробники військового взуття придбали матеріалів у ЄС на $4,1 млн

Російські виробники військового взуття придбали матеріалів у ЄС на $4,1 млн

Російські виробники військового взуття придбали матеріалів у ЄС на $4,1 млн
Російські військові. Ілюстративне фото: АР

Цьогоріч у Росії виробники взуття для армії напряму імпортували продукцію від компаній Європи на 4,1 млн доларів. Купували шкіру, клей, запчастини для взуттєвих станків тощо.

Це виявив проєкт Trap Aggressor аналітичного центру StateWatch, ознайомившись із торговельними базами.

Журналісти Trap Aggressor дослідили взуття військових РФ, яке українські бійці знайшли на полі бою та на деокупованих територіях. Дослідники виявили берці виробництва таких фірм:

  • італійська компанія Conceria Cervinia Spa (закупівлі на 1,7 млн доларів);
  • білорусько-німецька компанія Belintertrans Germany Gmbh (0,9 млн доларів);
  • німецька компанія Neuhaus Gmbh (0,7 млн доларів).

Із ними співпрацюють російські виробники "Донобувь", "Фарадей", "Іскож" та "Юнічел".

Ці компанії — не під санкціями Європейського Союзу, попри те, що частина з них є в санкційних списках України. Наприклад, "Донобувь" та "Фарадей" під українськими санкціями з травня 2023 року.

Крім того, журналісти звертають увагу, що ЄС не застосовував повноцінне ембарго на торгівлю з Росією — обмежено обіг лише товарів військового чи подвійного призначення. Тож такі товари як шкіра, гума, підошви чи інші елементи для виготовлення одягу та взуття з точки зору міжнародної торгівлі не використовуються для війни.

"Фарадей" у 2022 році отримав не менш як 6 замовлень на взуття від Міністерства внутрішніх справ РФ на 50 млн доларів. Із початку 2023-го ця фірма купила товарів у італійської компанії Conceria Cervinia Spa на $1,7 млн, у німецької компанії Jakob Keck Chemie Gmbh на $300 тисяч та в Salamander Sps Gmbh & Co.Kg на $80 тисяч.

"Донобувь" співпрацює з Міноборони РФ, виконує держзамовлення для армії та перейшла на роботу у 3 зміни. У 2023 році ключовим постачальником фірми з ЄС стала німецька компанія Salamander Sps Gmbh & Co Kg. Вона поставила в Росію шкіру на 60 тисяч доларів.

Кіровський комбінат штучних шкір "Іскож" співпрацює з російським волонтерським фондом "Zа Вятку" — постачає джгути для аптечок військовим, які воюють проти України. А в серпні 2023-го комбінат випустив експериментальну партію взуття для російських розвідників та штурмовиків. Німецька компанія Neuhaus Gmbh у 2023 році поставила "Іскожу" електрогенератор за 700 тисяч доларів. А іспанська Celme Sl продала росіянам станок для виготовлення гумової підошви за 400 тисяч доларів.

"Юнічел" ще зимою 2022 року відправила до Міноборони Росії всі берці цивільного призначення, які були на складах фірми на той момент. Потім фірма почала переходити з цивільного на військове виробництво. Як повідомляє Trap Aggressor, найактивніший європейський партнер компанії — білоруська фірма з офісом в Німеччині Belintertrans Germany, яка за 2023 рік поставила креми, гуму та інше на 900 тисяч доларів.

На початок