Зеленський заявив про роботу над питанням щодо виїзду студентів за кордон

Зеленський заявив про роботу над питанням щодо виїзду студентів за кордон

Зеленський про виїзд за кордон студентам
Президент України Володимир Зеленський на зустрічі із студентами та викладачами Маріупольського державного університету. Фото преслужби Офісу президента України

Президент України Володимир Зеленський доручив розвʼязати питання виїзду українських студентів за кордон.

Про це йдеться на сайті Офісу президента.

Президент зустрівся із студентами та викладачами Маріупольського державного університету, де ті запитали про спрощення процедури їхнього виїзду за кордон з метою навчання та стажування. Він уточнив, що це питання має опрацювати міністерство освіти.

"Президент у відповідь акцентував увагу на важливості уникнення чинників, які створювали б психологічну напругу між військовими на фронті та цивільними. Тому в питанні виїзду за кордон, на його переконання, потрібно знайти справедливе рішення", — йдеться в повідомленні.

Міністр освіти України Оксен Лісовий заявив, що у відомстві вже шукають розвʼязок проблеми виїзду за кордон студентів не мобілізаційного віку "в межах академічної мобільності".

Що відомо про виїзд студентів за кордон від початку вторгнення РФ

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого 2022 року був запроваджений воєнний стан, який забороняє виїзд за кордон чоловікам віком від 18 до 60 років.

Спочатку студенти, аспіранти та докторанти, зараховані до навчання у закордонному виші, мали можливість виїхати за кордон, але у вересні 2022 року їх позбавили такої можливості. Виною стали часті випадки з підробленими документами.

На початок