Шотландія хоче вступити у ЄС як незалежна країна

Шотландія хоче вступити у ЄС як незалежна країна

Шотландія хоче в ЄС
Шотландський прапор біля статуї шотландського короля Роберта Брюса в Баннокберні, Шотландія. Фото: AP

Уряд Шотландії, що входить до складу Сполученого Королівства, заявив, що хоче приєднання до Євросоюзу в статусі незалежної країни. До того ж країна хоче стати незалежною від Британії.

Про це йдеться у документі з переліком аргументів шотландського уряду.

В документі наголошується, що Шотландія і Євросоюз поділяють спільні цінності та країна "повністю прихильна до верховенства міжнародного права та захисту прав людини".

Там також повторюється позиція Шотландської національної партії, яка нині перебуває при владі в Шотландії, що голосування за незалежність країни влада розглядатиме як мандат на початок переговорів про вступ до ЄС.

"З огляду на те, що процес вступу до ЄС ґрунтується на заслугах, цей шотландський уряд чітко усвідомлює, що Шотландія матиме всі можливості для того, щоб плавно й швидко виконати вимоги процесу вступу відповідно до статті 49 Договору про заснування ЄС", – йдеться у документі.

Серед труднощів такого сценарію, які вказуються в документі, згадується питання створення національної валюти на тлі необхідності запровадити євро, а також невизначеність щодо майбутніх кордонів із Англією та перевірок між ними.

Що відомо про Шотландію

Шотландія — країна у Західній Європі, що належить до Сполученого королівства Великої Британії та Північної Ірландії. Займає північну частину Великої Британії, на півдні межує з Англією

Шотландія має свій парламент і 72 місця в британському парламенті у Вестмінстері. Тутешнє управління схоже до англійського. У Шотландії є рух за незалежність, і за передачу більших повноважень Шотландським зборам. Попри відцентрові настрої в Шотландії, британський уряд не підтримує ідею щодо її незалежності, та після Виходу Британії з ЄС планує зміцнити стосунки між частинами Сполученого королівства.

На початок