Україна та США працюють над спільним виробництвом зброї — Зеленський

Україна та США працюють над спільним виробництвом зброї — Зеленський

Україна та США працюють над спільним виробництвом зброї — Зеленський
Президент України Володимир Зеленський під час вечірнього звернення 17 листопада 2023 року, фото: ОПУ

Україна активно взаємодіє зі Сполученими Штати щодо спільного виробництва зброї. Вже є домовленості щодо конкретних речей.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час вечірнього звернення 17 листопада.

"Під час мого візиту у Вашингтон ми домовилися з президентом Байденом про цілком конкретні речі, які можемо зробити разом. І це точно посилить і американців, і українців, і наших партнерів. Спільне виробництво завжди посилює", — сказав він.

Також президент повідомив, що у грудні у Вашингтоні відбудеться спеціальна конференція української та американської промисловості, урядовців та інших державних діячів.

"Я дякую Сполученим Штатам – і президенту Байдену, і його команді, Конгресу – обом партіям, які підтримують нас. А також я хочу особливо відзначити американські оборонні компанії та партнерів у Європі – усіх, хто реально наповнює змістом захист свободи. У цей час усім нам треба бути максимально результативними, щоб час життя наших дітей і онуків не був украдений війною", — додав Зеленський.

Глава Офісу президента Андрій Єрмак уточнив, що конференція української та американської оборонно-промислової бази відбудеться 6-7 грудня і стане продовженням Міжнародного форуму оборонної промисловості, що відбувся в Україні 29 вересня.

"Наші потреби — спільне виробництво боєприпасів, систем ППО, дронів, РЕБ. Співпраця нашого ВПК із західними оборонними компаніями зараз є ключовою", — додав Єрмак.

Сьогодні Зеленський також на Ставці доручив запропонувати рішення, аби вильоти російських МіГ-31К не паралізували країну на години.

На початок