Популяції диких тварин скоротилися на дві третини за пів сторіччя – WWF

Популяції диких тварин скоротилися на дві третини за пів сторіччя – WWF

Популяції диких тварин скоротилися на дві третини за пів сторіччя – WWF AP

Всесвітній фонд дикої природи (WWT) оприлюднив звіт, відповідно до якого популяції тварин у дикій природі за останні 47 років скоротилися більш ніж на дві третини.

Згідно з ним, у дикій природі спостерігається "катастрофічний спад", який не має жодних ознак сповільнення, повідомляє BBC.

"Ми руйнуємо наш світ – єдине місце, яке ми називаємо домом, – ризикуючи своїм здоров'ям, безпекою та виживанням тут, на Землі. Тепер природа посилає нам відчайдушний сигнал SOS, а час минає", – заявила виконавча директорка WWF Таня Стіл.

Звіт присвячений тисячам різноманітних видів диких тварин у різних місцях проживання по всьому світові, за якими спостерігають вчені-екологи. З 1970 року вони зафіксували 68-відсоткове скорочення більш ніж 20 тисяч популяцій ссавців, птахів, амфібій, рептилій і риб.

За словами директора з охорони природи Лондонського зоологічного товариства (ZSL) Ендрю Террі, зниження чисельності популяцій стало явним доказом тієї шкоди, якої людська діяльність завдає світовій природі.

"Якщо нічого не зміниться, популяції, безсумнівно, скорочуватимуться й надалі, що призведе до зникнення диких тварин і загрожуватиме цілісності екосистем, від яких ми залежимо", – додав він.

У звіті зазначається, що пандемія COVID-19 є яскравим нагадуванням про те, як природа і людина взаємопов'язані. Як вважається, фактори, які призводять до виникнення пандемій, зокрема, знищення середовища проживання і торгівля дикими тваринами, також є одними з рушійних сил скорочення їхньої чисельності.

Що відомо

  • За даними Всесвітнього фонду дикої природи, через пожежі популяція коал в Австралії в середньому зменшилась на 71%.
  • Такса, яка застрягла у США через пандемію, подолала 16 тисяч кілометрів аби повернутися додому.
  • У Пакистані дозволили випустити на волю мешканця зоопарку, слона Каавана, якого зоозахисники називають "найбільш самотньою твариною у світі".

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди