Подвоєння допомоги Україні: У Бундестазі перенесли голосування за бюджет

Подвоєння допомоги Україні: У Бундестазі перенесли голосування за бюджет

Бундестаг, Німеччина
Зала пленарних засідань Бундестагу (нижньої палати парламенту) 8 липня 2022 року, Берлін. (Фото Тобіаса ШВАРЦА / Getty Images)

У Бундестазі відклали голосування за бюджет, у якому планували подвоїти суму на військову допомогу Україні.

Про це повідомляє Deutshe Welle.

Напередодні Конституційний суд Німеччини постановив, що рішення про перенаправлення 60 мільярдів євро невикористаного боргу часів пандемії в кліматичний фонд є неконституційним.

Таким чином рішення суду про вилучення з бюджету 60 мільярдів євро змусило уряд відкласти офіційне голосування бюджетного комітету до наступного тижня.

У грудні 2021 року коаліційний уряд Німеччини погодився на незвичайний бюджетний маневр, який перерозподілив 60 мільярдів євро (64 мільярди доларів) невикористаного кредиту, виділеного для боротьби з наслідками пандемії, до його так званого Фонду клімату та трансформації (KTF).

KTF — це спеціальний фонд, окремий від звичайного державного бюджету, який фінансує заходи щодо захисту клімату. Вони включають підтримку розвитку "зелених" технологій при реконструкції старого житлового фонду та систем опалення на мазуті та газі.

Раніше ЗМІ повідомляли, що владна коаліція Німеччини досягла домовленості подвоїти військову допомогу Україні до 8 мільярдів євро у 2024 році. Законодавці домовилися про підвищення, обговорюючи федеральний бюджет на 2024 рік. Засідання бюджетного комітету Бундестагу було заплановане на 16 листопада.

На початок