Не всі 800 ракет, які накопичила РФ, зосереджено в окупованому Криму — Гуменюк

Не всі 800 ракет, які накопичила РФ, зосереджено в окупованому Криму — Гуменюк

Не всі 800 ракет, які накопичила РФ, зосереджено в окупованому Криму — Гуменюк
Начальниця об'єднаного координаційного пресцентру сил оборони Півдня України Наталя Гуменюк. Фото: Медіацентр Україна – Одеса

Керівниця об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони та охорони півдня Наталія Гуменюк заявила, що не всі 800 ракет, які накопичила Росія, зосереджено в окупованому Криму.

Про це вона повідомила в етері національного телемарафону.

Хочу внести деяку ясність. Ми говорили про накопичення Росією ракет. Це не означає, що вони усі зосереджені в Криму. Це загальний потенціал, який оцінює ГУР, як накопичення понад 800 ракет різного виду готових до застосування очевидно під час майбутніх атак під час опалювального сезону. І це говорить про те, що ворог дійсно довготривалий час не застосовував ракети повітряного базування певних модифікацій, зокрема, Х-101, Х-555", — наголосила Гуменюк.

Вона також повідомила, що вже довготривалий час спостерігається пауза у використанні "Калібрів", проте по південному регіону України окупанти час від часу застосовують надзвукові ракети "Онікс".

"Очевидним є те, що накопичення "Калібрів" відбувається там, де їх можна завантажити на ракетоносії. Ракети повітряного базування можуть бути там, де вони можуть споряджатися на повітряні ракетоносії і наявність таких баз, скажемо так у Криму, для нас теж не є секретом", — підсумувала Наталя Гуменюк.

Нагадаємо, в жовтні 2022 року Росія почала масовані атаки на енергетичну інфраструктуру України. Мільйони споживачів по всій території країни лишились без електропостачання. Окупанти атакували міста України ракетами та безпілотниками, які завдавали значної шкоди критичним об'єктам інфраструктури.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок