В Україну прибув новопризначений голова МЗС Великої Британії Кемерон

В Україну прибув новопризначений голова МЗС Великої Британії Кемерон

Девід Кемерон прибув в Україну
В Україну 16 листопада 2023 року прибув новопризначений міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон. Фото: ОПУ

В Україну прибув новопризначений міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон. Кемерон, зокрема, зустрівся із президентом України Володимиром Зеленським. Під час зустрічі йшлося про зброю для фронту, посилення ППО, захист українців і критичної інфраструктури.

Про це у Телеграм повідомив президент України Володимир Зеленський.

"Перший робочий візит на новій посаді Девід Камерон, державний секретар у закордонних справах, справах Співдружності націй та розвитку Великої Британії, здійснив в Україну", — написав президент.

Як повідомляє пресслужба глави держави, Зеленський привітав Кемерона з призначенням міністром закордонних справ і подякував за те, що свій перший робочий візит на новій посаді він здійснив до Києва.

"Це дуже важливо, особливо зараз, коли світ приділяє свою увагу не лише ситуації на полі бою в Україні. Ми вдячні за непохитну підтримку України з боку Сполученого Королівства. Вдячні за теплий прийом українських громадян у Великій Британії. І раді тому, що ви приїхали в Україну", — сказав Зеленський.

Зазначається, що президент високо оцінив оборонну співпрацю зі Сполученим Королівством, що дає ЗСУ змогу ефективно захищатися від нападу РФ, зокрема завдяки далекобійній зброї.

Зеленський відзначив, що ще одним важливим пріоритетом напередодні зимового періоду є посилення української системи ППО для захисту громадян та критичної інфраструктури від російських обстрілів.

Зеленський і Кемерон обговорили безпекову ситуацію в Чорному морі та подальшу роботу альтернативного "зернового коридору". Президент України подякував британському уряду за активну підтримку функціонування цього маршруту та спільні зусилля зі страхування цивільних суден, що ним проходять.

Також сторони скоординували позиції щодо реалізації спільних багатосторонніх і двосторонніх ініціатив, зокрема в контексті просування Української формули миру та напрацювання безпекових гарантій у розвиток ухваленої "Групою семи" на Вільнюському саміті НАТО Спільної декларації про підтримку України.

Під час зустрічі також йшлося про євроатлантичну інтеграцію України й підтримку Великою Британією поступу України до членства в НАТО.

13 листопада Джеймса Клеверлі, який обіймав посаду міністра закордонних справ Великої Британії призначили новим очільником міністерства внутрішніх справ країни. Колишній прем'єр Девід Кемерон обійняв посаду глави МЗС країни.

На початок