На Харківщині за рік відновили 75 кілометрів зруйнованих місцевих доріг

На Харківщині за рік відновили 75 кілометрів зруйнованих місцевих доріг

З вересня 2022 року на Харківщині повністю відновили 75 км автомобільних доріг, ще на близько 750 км автомобільних доріг провели ямковий ремонт. За цей період дорожники відбудували вісім мостів, ще на трьох завершують ремонт.

Про це на брифінгу 15 листопада повідомив директор державного підприємства "Дороги Харківщини" Ігор Турченко.

За його словами, найбільше робіт проводили у Чугуївському та Ізюмському районах. Найбільших руйнувань зазнали місцеві дороги Харківщини в:

  • Ізюмському районі — 988 кілометрів;
  • Куп'янському – 914 кілометрів;
  • Чугуївському – 736 кілометрів;
  • Харківському – 356 кілометрів.

"Починаючи з березня нашим підприємством були активно розпочаті роботи. В першу чергу на деокупованих територіях з відновлення шляхів. Це були маршрути, які є логістичними для евакуації людей, перевезення поранених, доставки гуманітарної допомоги", — каже Турченко.

На Харківщині ремонтують дороги на деокупованих територіях
Ремонт дороги на Харківщині. Ілюстративне фото. Джерело: Суспільне Харків

Зокрема, це дорога Харків — Базарівка, яка з'єднує Леб'яже, Мартове та Хотімлю з Харковом, дорога Хотімля — Мартове, яка сполучає Харків з Вовчанськом та Бурлуком та дорога Лозівського району, якою з Донецької області можна виїхати у напрямку Дніпра.

"Наразі у нас план перевиконаний більш як на 170%", — сказав Турченко.

На Харківщині внаслідок російської збройної агресії зруйнували 27 мостів, каже Ігор Турченко.

"На 22 мостах ми зробили повноцінні об’їзди або їх відремонтували. Вісім мостів ми вже капітально відремонтували", — сказав директор "Доріг Харківщини".

На Харківщині відремонтували 750 км доріг, 75 км доріг капітально відновили
Ілюстративне фото. Зруйнований міст на Харківщині. Фото: Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Харківській області/Facebook

За його словами, капітальні ремонти на мостах у Тишках, Базаліївці й Вербівці майже завершили. Міст у Борщовій перед Липцями ремонтують.

На ремонт місцевих доріг у 2023 році витратили 887 мільйонів гривень — це держсубвенція та кошти громад, говорить Турченко. Роботи з відновлення триватимуть і наступного року.

"Харківська область є однією з найбільшими пошкодженнями через збройну агресію. За нашими орієнтовними підрахунками, щоб відновити ту кількість доріг, яку я указав, та мостів, потрібно більш як 60 мільярдів гривень", — сказав Турченко.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок