Шмигаль зателефонував прем'єру Молдови: скоординували спільну роботу на шляху до ЄС

Шмигаль зателефонував прем'єру Молдови: скоординували спільну роботу на шляху до ЄС

Шмигаль зателефонував прем'єру Молдови: скоординували спільну роботу на шляху до ЄС
Денис Шмигаль на засіданні уряду, 12 вересня 2023 року. Фото: пресслужба уряду.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль 13 листопада провів телефонну розмову зі своїм молдовським колегою Доріном Речаном.

Про це глава українського уряду повідомив у соцмережі X.

Шмигаль привітав Речана та народ Молдови із рекомендацією Європейської комісії розпочати переговори про вступ до блоку.

"Скоординували нашу спільну роботу на шляху до ЄС. Місце України та Молдови — в об'єднаній європейській родині", — зазначив прем'єр.

Своєю чергою Речан підкреслив, що "Молдова та Україна твердо віддані реалізації реформ на шляху до мирного та процвітаючого майбутнього у великій родині ЄС".

8 листопада стало відомо, що Єврокомісія рекомендує Європейській раді розпочати процес перемовин про вступ України та Молдови до ЄС.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Україна виконала 90% реформ, яких від неї очікував Євросоюз, водночас умовою є продовження виконувати незавершені рекомендації надалі.

ЄК рекомендує ухвалити рамки перемовин тоді, коли Україна здійснить поточні реформи, про які прозвітують у березні 2024 року.

"Основний прогрес був досягнутий у сфері конституційного правосуддя, реформі відбору ВРП, антикорупційній програмі, боротьбі з відмиванням грошей, важливих заходах щодо стримування олігархів, а також новий закон про медіа та прогрес щодо національних меншин", — пояснила фон дер Ляєн.

Президент Володимир Зеленський розповів, що наступне важливе рішення на шляху України до вступу в ЄС після оприлюднення рекомендацій про початок перемовин очікується приблизно 14-15 грудня.

На початок