Посол Єґер: Німеччина до кінця року передасть Україні ще дві системи IRIS-Т

Посол Єґер: Німеччина до кінця року передасть Україні ще дві системи IRIS-Т

Посол Єґер: Німеччина до кінця року передасть Україні ще дві системи IRIS-Т
Система ППО IRIS-T. Фото: Getty Images

Посол Німеччини в Україні Мартін Єґер оголосив про передачу ще двох систем протиповітряної оборони IRIS-Т до кінця року.

Про це німецький дипломат повідомив під час спеціального заходу NV "Формула успіху України", який відбувся 11 листопада.

Як зазначив Єґер, підтримка України з боку Німеччини спрямовується значною мірою на таку галузь як ППО, зокрема мовиться про постачання систем як Gepard, IRIS-Т та Patriot.

"Ми дуже раді, що змогли долучитися, і зараз дивимося на найближче майбутнє, а саме на зиму. Будемо надавати додаткові системи ППО, тут будуть і Patriot, і IRIS-Т, їх планується п'ять — мається на увазі повноцінних окремих систем із радаром, командними пунктами тощо", — сказав посол.

Дипломат підкреслив, що наразі в Україні розгорнуті три системи IRIS-Т, а на кінець поточного року планується п'ять.

На думку Єґер, це має бути запорукою для ще більшої безпеки українських міст для їхнього захисту від російських атак.

Посол додав, що Німеччина також робить значний внесок для зміцнення захисту українських енергосистем, зокрема мовиться про підтримку енергетичних спроможностей.

"Ми вважаємо дуже важливим, щоб ця зима пройшла без відключень", — підсумував дипломат.

Військова допомога від Німеччини

11 липня Пісторіус під час саміту НАТО заявив, що ФРН виділила Україні пакет військової допомоги загальною вартістю близько 700 мільйонів євро.

Німеччина 9 серпня відзвітувала про передачу двох пускових установок зенітно-ракетного комплексу Patriot, 17 серпня — про дві пускові установки системи IRIS-T, а 30 серпня — про 10 танків Leopard 1A5.

5 вересня стало відомо, що Німеччина передала Україні щойно вироблені на відновленій лінії боєприпаси для зенітних самохідних установок Gepard.

2 жовтня Німеччина оголосила про черговий пакет військової допомоги Україні. Він містить всюдиходи, радіостанції для танків Leopard, мостоукладач Biber, боєприпаси та комплектуючі для військових.

10 жовтня Німеччина оголосила про пакет військової допомоги Києву на загальну суму близько 1 мільярда євро, який включає системи ППО, десять танків Leopard 1A5, три зенітні самохідні установки Gepard, двадцять медеваків і 15 броньованих автомобілів.

13 жовтня Німеччина заявила про новий оборонний пакет допомоги, який включає 4 всюдиходи Bandvagn 206 (BV206), 82 SatCom, 4 машини для прикордонників, 50 систем для виявлення дронів та інше.

20 жовтня уряд Німеччини виділив для України ще три зенітні установки GEPARD, майже 4 тисячі боєприпасів 155 мм, дрони та інше обладнання.

На початок