Історична угода: Фінляндія придбала у Ізраїля системи протиракетної оборони "Праща Давида"

Історична угода: Фінляндія придбала у Ізраїля системи протиракетної оборони "Праща Давида"

Ізраїль і Фінляндія уклали угоду щодо закупівлі систем ППО David's Sling Праща Давида
Ізраїль і Фінляндія уклали угоду щодо закупівлі ізраїльських систем протиповітряної оборони David's Sling (Праща Давида). Фото: Міноборони Ізраїлю

Ізраїль уклав із Фінляндією угоду на 317 мільйонів євро щодо закупівлі цією європейською країною ізраїльських систем протиповітряної оборони David's Sling (Праща Давида).

Про це пресслужба міністерства оборони Ізраїлю повідомила у неділю, 12 листопада.

”Підписано історичну угоду про закупівлю Фінляндією системи "David's Sling". Генеральний директор Міноборони генерал-майор Еяль Замір підписав угоду про продаж Фінляндії системи David's Sling. Угода оцінюється приблизно у 317 мільйонів євро”, — йдеться у повідомленні.

Підписання угоди відбулося в штаб-квартирі Міністерства оборони Ізраїлю.

David's Sling — одна з провідних світових систем перехоплення передових загроз, включаючи балістичні ракети, крилаті ракети, літаки та безпілотники. Система продемонструвала високоефективні можливості в умовах війни, що триває, у різних складних сценаріях.

Система David's Sling розроблена спільно у рамках співпраці Міністерства оборони Ізраїлю та Агентства протиракетної оборони США разом з основним підрядником Rafael Advanced Defense.

Фінляндія розмістила замовлення на David’s Sling у квітні 2023 року. Планується, що комплекс буде виконувати роль системи протиповітряної оборони великої дальності.

У Міноборони Фінляндії наголошують, що нова система значно розширить радіус дії засобів протиповітряної оборони наземного базування Фінляндії.

На початок