В Україні розробляють оновлену систему домедичної допомоги в бойових умовах

В Україні розробляють оновлену систему домедичної допомоги в бойових умовах

Бойові медики
Фото: Telegram/Міністерство оборони України

Міністерство оборони України разом з бойовими медиками, волонтерами та представниками громадських організацій розпочали розробляти єдину систему домедичної допомоги.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Як розповіла заступниця Міністра оборони Наталія Калмикова, в основі документу лягли стандарти НАТО, адаптовані під українські реалії та досвід.

"Нам потрібна єдина система надання допомоги, яка б дозволила зберегти життя та здоров’я військовослужбовців. Нам дуже важливий діалог з людьми, які працюють безпосередньо на полі бою, бачать проблеми та мають досвід їх вирішення", — сказала Калмикова.

За її словами, головне завдання — напрацювати базу, яка б унормувала надання першої домедичної допомоги вчасно і повною мірою.

Домедична допомога — це набір дій бойового медика, які направлені на стабілізацію стану пораненого до того, як пораненого доставлять до найближчої лікарні.

Що відомо про новостворений департамент охорони здоровʼя в Міноборони

Колишня волонтерка і співробітниця МОЗ із досвідом запуску медреформи Оксана Сухорукова стала керівницею новоствореного департаменту охорони здоров'я у складі Міністерства оборони України.

Основним завданням Сухорукової буде швидкий і системний запуск роботи департаменту, який перебуває на шляху формування.

На початок