Росію вперше не обрали до складу Міжнародного суду ООН

Росію вперше не обрали до складу Міжнародного суду ООН

Росію вперше не обрали до складу Міжнародного суду ООН
Будівля Міжнародного суду ООН у Гаазі, Нідерланди, фото: AP

Російську Федерацію вперше в історії не обрали до складу Міжнародного суду Організації Об'єднаних Націй.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.

"Уперше в історії ООН її держави-члени відмовили Росії у праві здійснювати правосуддя від їх імені в Міжнародному суді ООН. Світ бачить, хто руйнує міжнародне право, а не захищає його", — написав він у соціальній мережі X (раніше Twitter).

Президент водночас привітав представників Австралії, Мексики, ПАР, Румунії та США з перемогою на виборах до Міжнародного суду ООН як у Раді Безпеки, так і в Генасамблеї.

Як уточнив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця, у Радбезі РФ під час голосування не набрали більш як 5-6 голосів в усіх п'яти турах. При цьому США набирали 12-14 голосів.

Суддею Міжнародного суду ООН обрали професора міжнародного права Богдана Ауреску, колишнього міністра закордонних справ Румунії.

Як написав у Facebook Суддя Європейського Суду з прав людини Микола Гнатовський, це обрання означає, що у "Світовому Суді" в Гаазі вперше не буде радянського/російського судді.

Міжнародний суд ООН складається з 15 суддів, яких окремо обирають Генеральна Асамблея і Рада Безпеки на дев'ять років. Для того, щоб бути обраним, кандидат повинен отримати абсолютне число голосів в обох органах. У цілях забезпечення спадкоємності у складі Суду не всі терміни повноважень 15 суддів закінчуються в один і той же час. Кожні три роки проводяться вибори однієї третини членів Суду.

Місця в Суді розподілені по головних регіонах світу: три члени від Африки, два члени від Латинської Америки, три члени від Азії, п'ять членів від Західної Європи й інших держав включаючи Канаду, Сполучені Штати, Австралію і Нову Зеландію і двох членів від Східної Європи (включно з Росією).

На початок