Лібанова: запас міцності західних регіонів вичерпується

Лібанова: запас міцності західних регіонів вичерпується

Ексклюзивно
Елла Лібанова
Директорка Інституту демографії та соціальних досліджень Елла Лібанова під час інтерв'ю Суспільному, Київ, 6 листопада 2023 року. Фото: Олександр Брамський/Суспільне

Академік Елла Лібанова радить не покладати надмірних сподівань на переміщення підприємств та бізнесів у західні регіони України в контексті майбутньої відбудови, оскільки вже зараз ця частина України відчуває наслідки перенаселення.

Про це вона сказала в інтерв'ю Суспільному.

"Всі покладають величезні сподівання на розвиток Західного регіону. Я перепрошую: екологи далеко не в захваті від наших ідей! Вони говорять про те, що екологічна ємність у всіх областях, крім Франківської і Львівської, вичерпана. Тобто є обмеження, пов'язані з водою, зі скидами стічних вод, тощо", – наголошує Елла Лібанова, директорка Інституту демографії та соціальних досліджень Національної академії наук України.

За її словами, резерви Західного регіону України "дуже невеликі".

"Вони є в Франківській і трішечки в Львівській області. В Закарпатській – там, взагалі, дивна картина. Скажімо, Ужгород в плані питної води – проблем немає. Але там є проблеми зі скидом стічних вод. І я не знаю, що гірше", – додає науковиця.

У жовтні інтернет-ресурс Opendatabot візуалізував на мапі дані урядової програми з релокації українських підприємств, що перебувають на території бойових дій. Станом на кінець вересня 2023 року цією програмою скористалися 840 підприємств, більшість із них перемістилися у Львівську (199) та Закарпатську (120) області.

Про те, яким може бути майбутній розвиток регіонів, як вирішити проблему дефіциту робочої сили, а також чому Україні складно побороти корупцію — читайте у повній версії інтервʼю Елли Лібанової Суспільному.

На початок